Ekonomi HaberleriHaberler

UBS CEO’su Ralph Hamers Kripto Test Edilmemiş Bir Varlıktır

İsviçreli bankacılık devi UBS’nin CEO’su Ralph HamersBloomberg TV’ye verdiği röportajda kriptoyu “denenmemiş bir varlık kategorisi” olarak nitelendirdi.

Röportajda Hamers, bankanın müşterilerinin kripto hakkında sorular sorduğunu söyledi. “Müşteriler farklı alternatiflere bakıyorlar” dedi. “Kripto hakkında bir şeyler duyuyorlar – ve biraz da kaçırma korkusu var, gazetelerde okuyorlar – ama aynı zamanda oynaklığı da görüyorlar. Dürüst olmak gerekirse, dikkatli bir şekilde tavsiye ediyoruz, aktif olarak sunmuyoruz. “

UBS ve kripto

Yönetimi altında 1.2 trilyon dolarlık varlığa sahip olan UBS, geçmişte kripto para birimi konusunda geniş bir şüpheci tavır aldı. 2020’de banka tarafından hazırlanan bir rapor , Bitcoin’in volatilitesini ve fiyat dalgalanmalarına karşı savunmasızlığını öne sürerek Bitcoin’in güvenli liman varlığı olduğu fikrini reddetti.

Raporda, “Yüksek oynaklıkları ve geçmişteki düşüşlerin boyutu göz önüne alındığında, kripto para birimleri spekülatif yatırımcılar için çekici olabilir, ancak ne güvenli liman varlıklarına uygun bir alternatiftirler ne de portföy çeşitlendirmesine mutlaka katkıda bulunurlar.”

Bu ayın başlarında banka, yatırımcıları düzenleyici baskıların ve değişen yatırımcı duyarlılığının “kabarcık benzeri” kripto piyasalarını patlatma riski taşıdığı konusunda uyardı ve yatırımcılara “temiz kalmalarını ve portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında inşa etmelerini” tavsiye etti.

Kriptoya olan sessiz coşkusuna ve Hamers’ın “Hiçbir zaman FOMO’ya [kaybetme korkusuna] sahip olmadığım” iddiasına rağmen, UBS’nin zengin müşterilerine kripto para birimi yatırımları teklif etme planlarının “erken aşamalarında” olduğu bildiriliyor. Konuya aşina olan kaynaklara göre, banka, oynaklıklarına karşı korunmak için müşterilerin portföylerinin küçük bir bölümünü kriptoya tahsis edecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu