HaberlerKripto Para Haberleri

Uber CEO’su, Uygulamanın Kriptoya Yöneldiğini Doğruladı

Bloomberg Television ile yaptığı röportajda Khosrowshahi, Uber’in neden henüz dijital para birimlerine girmediğini, çevresel kaygıları ve yüksek işlem ücretlerini gerekçe göstererek açıkladı, ancak nakliye ve teslimat şirketinin kripto ödemelerini keşfetme zamanının geleceğini de belirtti:

“Sürekli sohbet ediyoruz. “Değişim mekanizması pahalı, çevre için harika değil. Takas mekanizması daha ucuz hale geldikçe, daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz.”

Uber, birkaç kez dijital para birimlerine olan ilgilerini ima etti. Geçen yıl Khosrowshahi, CNBC’ye dijital para birimlerini kabul etmeye çalışacaklarını ve şirketin kurumsal nakit kullanarak Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünü söyledi.

Uber’in CEO’su, Uber’in henüz kripto para birimini kabul etmeye karar vermemesinin nedenlerinden biri olarak Bitcoin gibi kriptoların enerji verimliliği ile ilgili endişeleri dile getirdi. Bitcoin’in madencilik süreci, büyük miktarda enerji gerektiren işlem bloklarını doğrulamak için karmaşık kriptografik bulmacaları çözerek yapılır. Bitcoin’in elektrik tüketimi, tüm ulusları beslemek için gereken enerjiyle karşılaştırıldı, ancak bu, endüstrinin iyi bildiği bir konudur ve bu, enerji verimliliğini sürdürmek için daha fazla çabaya yol açmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin, Hükümetin Kanadalı Kamyoncuların Almasını Engelleyemediği Tek Şey: İlgi Çekici Haber

Bunu akılda tutarak, Uber’in bitcoin konusundaki duruşu, şirketin endişelerini giderdikten sonra kriptoya olan ilgisini ve arzusunu doğruladığı için endüstri için umut verici.

Uber, kripto hizmetlerine yatırım yapma veya sunma konusunda Tesla, Mastercard ve Microsoft’un beğenisine yetişememiş olsa da, Uber’in CEO’sunun son yorumları sektör için umut verici görünüyor. Uber, bu yıl veya yakın gelecekte kripto ödemelerini kabul etmeye karar verse de, vermese de, yorumları ve ana akım işletmeler tarafından kriptonun artan şekilde benimsenmesi göz önüne alındığında, şirketin bir noktada sektöre girmesi neredeyse kaçınılmaz görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu