HaberlerKripto Para Haberleri

Uber CEO’su Olası Kripto Ödemeleri Entegrasyonunu Onayladı

Bloomberg ile yaptığı röportajda Khosrowshahi, firmanın kripto para birimlerini “bir noktada” kabul edeceğini söyledi, ancak kriptonun “değişim mekanizması pahalı” olduğu için konuyla ilgili hala çekinceleri olduğunu kabul etti ve böyle bir yöntemin de “çok iyi olmadığını” da sözlerine ekledi. Çevre.”

Khosrowshahi, Uber’in küresel bir ayak izi olan araç paylaşım hizmetleri için kripto ödemeleri entegrasyonunu hala değerlendirdiğini söylüyor.

“Uber gelecekte kriptoyu kabul edecek mi? Kesinlikle. Bir noktada. Bu doğru nokta değil, ama yapacağız.” Khosrowshahi notları.

Yönetici, Bitcoin’in diğer kripto para birimleriyle birlikte zamanla değerli hale geldiğini kaydetti. Khosrowshahi, erken bir Bitcoin savunucusu olarak biliniyor. Bir seyahat rezervasyon platformu olan Expedia’daki 12 yıllık görev süresi boyunca Khosrowshahi, platformu 2014 yılında Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden ilk ana akım tüccarlardan biri haline getirdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Kanadalı Kamyoncular 880 Bin Dolar Değerinde Bitcoin Alımı Yaptı

Khosrowshahi, “Şu anda bitcoin ve diğer bazı [kripto para birimleri] ile gördüğümüz şeyin, bir değer deposu olarak oldukça değerli olduklarını düşünüyorum” dedi. “Değişim mekanizması daha ucuz hale geldikçe, daha çevre dostu hale geldikçe, kriptoya biraz daha eğildiğimizi göreceksiniz.” o ekler.

Uber, konu ile ilgili şefinin belirttikleri dışında kesin bir açıklama yapmadı. Uber, kuruluşundan bu yana kripto alanına herhangi bir hamle yapmadı. Bununla birlikte, özellikle Uber’in kurucu ortağı Oscar Salazar, Temmuz 2018’de bir kripto borsası olan Voyager’ı kurarak kripto endüstrisine geçti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu