Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Twitter, ETH’yi Entegre Ediyor

Twitter İpucu Kavanozunu Genişletiyor

Ethereum’un Twitter’ın bahşiş kavanozu özelliğine dahil edilmesi, sosyal platformun ödeme seçeneklerini daha küresel bir aşamaya taşıma girişiminin bir parçasıdır. Twitter uygulamasının akıllı telefon kullanıcıları artık olası bahşişler için seçenekler listesine Ethereum adresleri ekleyebilir. Platform artık Paga, Paytm ve Barter by Flutterwave gibi uluslararası ödeme hizmetleri sağlayıcılarını da destekleyecek. Ek olarak, Nijerya, Hindistan ve Gana’dan kullanıcılar artık bahşiş özelliğinden yararlanabilir ve para göndermek için kullanabilir. Platformda Lightning ağı aracılığıyla BTC ipuçları zaten etkinleştirilmiş olsa da, son eklenen Ethereum adresleri, Twitter’ın rezil altıgen NFT profil resimleri gibi BTC olmayan kripto özelliklerini keşfetmeye istekli olduğu argümanına ağırlık veriyor.

Twitter’dan bir sözcü, platforma yeni ödeme seçeneklerinin eklenmesi hakkında şunları söyledi:

“Twitter gibi, dijital para birimleri küresel engeller olmadan çalışır. Tips’te Bitcoin ödemesine ek olarak Ethereum’u da dahil etmekten heyecan duyuyoruz ve daha fazla insanın dijital ekonomiye mümkün olduğunca az sürtünme ile katılmasını sağlıyoruz.”

İlgili Sınırlamalar

Ancak, entegrasyon ENS adreslerini desteklemiyor. Bu nedenle, bir ETH ipucu göndermek için gönderenin, alıcının uzun, alfasayısal Eth adresini kopyalayacak olan ETH ipucu seçeneğine tıklaması gerekir. Gönderici daha sonra kendi kripto cüzdanına gidebilir ve ETH ipucunu göndermek için adresi yapıştırabilir. Özellik için bir başka zorluk da, ipuçlarının genellikle daha küçük bir değere sahip olması nedeniyle, işlem ücretlerini göz önünde bulundurarak kullanıcıların bir Ethereum adresine bahşiş vermelerinin mantıklı olmamasıdır. Bu nedenle özellik, Ethereum cüzdan adresini takipçilerle paylaşmanın başka bir yoludur.

Dikkatinizi Çekebilir: Warren Buffet’ın 2 Numarası Kriptoyu Cinsel Yolla Bulaşan Hastalığa Benzetiyor

NFT Profil Resmini Doğrulayın

Son zamanlarda, Twitter bir kripto rulosundaydı. Geçen ay, sosyal medya platformu, belirli üyelerin NFT’leri profil resimleri olarak doğrulamasını sağlayacak yeni bir özellik başlattı. Bu özellik yalnızca Twitter Blue abonelik hizmetinin üyelerine ve yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki iOS kullanıcılarına sunuldu. Ancak ekip, özelliği Twitter Blue’nun Android veya Web kullanıcılarına getirmeyi planladıklarını açıkladı. Bu özellik, NFT sahipliklerine bir düzeyde özgünlük katacak ve bir NFT’nin gerçek sahipleri ile görüntüyü yalnızca başka birinin profilinden kopyalayanlar arasında ayrım yapacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu