HaberlerKripto Para Haberleri

Tuvaletini Yap Kripto Para Kazan

Tuvaletini Yap Kripto Para Kazan

Güney Kore’deki bir üniversite, tuvaleti her kullandıklarında öğrencileri kriptoyla ödüllendiriyor.

Su kullanımını azaltmak amacıyla, Ulsan Ulusal Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden bir profesör, su kullanımını azaltan ve dışkıyı bina için bir enerji kaynağı olarak hizmet eden metana dönüştüren çevre dostu tuvaletler geliştirdi.

Bu daha sonra gaz sobalarından sıcak su kazanlarına kadar her şeye güç sağlamak için kullanılabilir.

Reuters’e göre, tipik bir insan günde yaklaşık 500 gram dışkılıyor ki bu 50 litre metan gazı üretmeye yetiyor. Bu, bir arabayı bir milin dörtte üçü kadar sürmeye yetecek 0,5 kWh elektrik üretebilir.

Kripto para biriminin geldiği yer

Çevreye duyarlı bir tuvalet yaratmak yeterli değilse, Profesör Cho Jae-weon da sanal bir para birimi tasarladı – ve çevre dostu tuvaletini kullanan insanlar günde 10 Ggool kazanabilir.

Bu daha sonra taze kahveden erişte, meyve ve kitaplara kadar her şeyi satın almak için kullanılabilir.

Heo Hui-jin adlı bir öğrenci, buluştan özellikle etkilenmiştir. Dediler:

“Bir zamanlar dışkının kirli olduğunu düşünmüştüm, ama şimdi benim için çok değerli bir hazine. İstediğim kitabı almayı düşünmek için yemek zamanlarında dışkı hakkında bile konuşuyorum.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu