Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Türkiye’nin Başkanı Erdoğan, El Salvador’un Başkanı Bukele İle Görüşmeye Başladı – Gündemde Kripto Mu Var?

Türkiye'nin Başkanı Erdoğan, El Salvador'un Başkanı Bukele İle Görüşmeye Başladı - Gündemde Kripto Mu Var?

Görünüşte Erdoğan ve Bukele’den daha kutuplaşmış iki lider bulmak zor olurdu. Türk lider şu ana kadar özel dijital varlıklar konusunda çok olumsuzken, madalyonun diğer tarafında El Salvador cumhurbaşkanı, Bitcoin’i ülkesinde dolarla birlikte resmi olarak kabul edilen bir para birimi haline getirmeye yardımcı olacak ölçüde Bitcoin konusunda aşırı iyimser.

Geçen Aralık ayında parlamentoya bir kripto yasası gönderen Edrogan, kripto para birimlerinin kısıtlanması gerektiği görüşüne sıkı sıkıya bağlı görünüyor. Lirayı güçlendirmeye çalışıyor ve Türkiye ekonomisini kontrolden çıkan enflasyon karşısında döndürmeye çalışıyor.

Bununla birlikte, Türk vatandaşları, geçen yıl dolar karşısında Türk lirasının değerindeki %40’lık düşüşün etkileriyle birlikte, sert enflasyondan kaçınmak için umutsuz bir girişimde kripto para birimlerine hevesle atlıyorlar.

Bukele, özel dijital varlıkların dünyadaki önde gelen savunucularından biri olduğu göz önüne alındığında, Erdoğan ile görüşmede kripto para konusunu büyük olasılıkla gündeme getirecektir. Erdoğan gibi fikirleri bu kadar katı olan birinin dinleyip dinlemeyeceği ayrı bir konu.

Dikkatinizi Çekebilir: Geleceği Tanımlayacak Kripto Büyüme Eğrisine Ve 2022 Trendlerine Gelin Bir Bakalım!

Financial News of London web sitesi bugün bunu onaylayan bir makale yayınladı. Türk kripto para borsası Paribu’nun danışmanı Turan Sert şunları söyledi:

“Yönetim olarak, onlar bitcoin’in vokal savunucusu, bu yüzden bitcoin sorununu gündeme getireceğinden oldukça eminim. Onu dinleyebilirler ama Türk yönetiminin düşüncesinde pek bir etkisi olacağından emin değilim.”

Her iki lider de ülkelerinde para birimi konusunda önemli roller oynadı ve her ikisi de uluslararası alanda sert eleştiriler aldı. Bukele, Bitcoin’i ülkesinin dolara bağımlılığından ve boyunduruğundan kurtulmanın bir yolu olarak görüyor. Erdoğan, maliye bakanlarını faiz oranlarını düşük tutmaya zorlarken, uymayanları görevden aldı.

Bitcoin 40.000 $ fiyat seviyesindeki durgunlukta yuvarlanmaya devam ederken Bukele sıkıntıyı iyi hissediyor olabilir, ancak en azından şimdilik Erdoğan’dan çok daha kolay bir işi var gibi görünüyor. Türkiye cumhurbaşkanı Aralık ayı itibarıyla %36 enflasyonla karşı karşıya ve ekonomistler önümüzdeki aylarda %50’ye tırmanacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu