Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriTRON (TRX)

Tüm Tron (TRX) işlemlerinin %60’ından fazlası akıllı sözleşmelerle ilgilidir.

Tron ( TRX ), işlem sayısında ve akıllı sözleşme etkinliğinde istikrarlı bir artış ölçüyor ve ikincisi şu anda Hisse Kanıtı (PoS) blok zincirindeki toplam işlemlerin %60'ından fazlasını oluşturuyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • TRON, TRX olarak bilinen, sisteme özgü bir kripto para birimine dayalı, Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir işletim sistemidir.

Spesifik olarak, basın zamanında, toplam kümülatif işlem sayısı 2.940.311,757 idi. Bu sayının 1,793,930,515’i akıllı sözleşmeleri tetikledi. Diğer bir deyişle, TRONSCAN tarafından yapılan veri analizine göre Tron işlemlerinin %61,01’i akıllı sözleşmelerle ilgiliydi.

TRX.Source'daki Toplam İşlemler: TRONSCAN
TRX.Source’daki Toplam İşlemler: TRONSCAN

Özellikle, akıllı sözleşmelerle ilgili işlemlerin sayısı, toplam kümülatif işlem sayısındaki artış eğilimiyle birlikte zaman içinde istikrarlı bir şekilde arttı.

İki yıl önceki kadar yakından takip etmese de akıllı sözleşme işlemleri toplam kümülatif işlem sayısında önemli bir paya sahip.

Dikkatinizi Çekebilir: Analist, altının neden 2 bin doları aştıktan sonra kısa vadede düşüşe geçtiğini açıklıyor

Tron’un fiyatı düşüyor, ancak iyimserlik değil

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada Tron’un fiyatı yedi gün öncesine göre %1,5 ve bir ay öncesine göre %5,59 düşüşe işaret ederek 0,06 ABD dolarıydı. Karşılaştırıldığında, TRX tokeni 15 Kasım’da 0.12 $’dan (şu andan %97.99 daha fazla) işlem görürken, tüm zamanların en yüksek seviyesi 1 Mayıs 2018’de 0.22 $ ile kaydedildi.

7 günlük TRX fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap
7 günlük TRX fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Başka bir yerde, 28 Şubat ile 6 Mart arasındaki dönem için yakın tarihli bir haftalık raporda TRON DAO, blok zincirindeki toplam hesap sayısının 80 milyona yaklaştığını ve TRON’daki toplam kilitli değerin (TVL) 8,3 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Aynı zamanda, 4 Mart’ta TRX, blok zincirine göre 80 milyondan fazla toplam hesap ve 2,9 milyar toplam işlemle dünyanın en hızlı büyüyen halka açık zinciri haline geldi.

Tron, 11 Aralık itibariyle Binance Akıllı Zincirinde ( BSC ) en çok satın alınan üçüncü token oldu ve ortalama 24 saatlik satın alma miktarı 9.392 dolar ve ortalama satın alınan token miktarı 103.648 oldu.

Sonuçları, çok zincirli merkezi olmayan borsa (DEX) EIFI Finance (EiFI) ve metaverse platformu Axie Infinity ( AXS ) sonuçlarını yakından takip etti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu