HaberlerNasılNedirTRON (TRX)

Tron (TRX) nedir ve nasıl çalışır?

Tron (TRX) nedir ve nasıl çalışır? TRX, tronun kısaltmasıdır.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yükselişi tüm dünyayı şok etti. Bu yazı Tron ile ilgili hikaye, fiyat ve piyasa duyarlılığını ele alıyor.

TRON’a Kısa Bir Bakış

TRON, merkezi olmayan bir İnternet getirmeye yardımcı olmak için oluşturulmuş Ethereum’a benzer merkezi olmayan bir işletim sistemidir. 2017’de geliştirilen TRON, orijinal olarak dijital içerik yaratıcıları tarafından oluşturulan içerik üzerinde tam bir sahiplik sunmak için tasarlandı. TRON, içerik dağıtımı için merkezi olmayan bir platform sunar.

TRON şu anda hızla büyüyen blok zincirlerinden biri ve 73 milyondan fazla hesap ve 2,8 milyar işlem sayısıyla geliyor. Saniyede 2.000’e kadar işlem gerçekleştirdiğini iddia ederken, Bitcoin saniyede 6’ya kadar işlem gerçekleştirebilir.

TRON kripto para birimi platformu, çeşitli blok zinciri sistemlerini destekler ve akıllı sözleşme ağları Bu blok zinciri, Tronix olarak bilinen yerel jetonunu desteklemek için oluşturulmuştur.

Dikkatinizi Çekebilir: TRON Haberleri

Nasıl Çalışır?

TRX coin işlemi, tıpkı diğer sanal para birimleri gibi, halka açık bir defterde gerçekleşir. Her işlemin geçmişi, bu defterdeki ilk işleme kadar izlenebilir. TRX, UTXO adı verilen Bitcoin’inkine benzer bir işlem modeli kullanır.

TRON’un Tarihçesi Nedir?

Peiwo’nun kurucusu ve CEO’su Justin Sun, TRON’un yaratıcısıdır. Peiwo, Çin’deki en büyük ses akışı platformudur. Sun ayrıca, Büyük Çin’in Baş Temsilcisi olarak görev yaptığı başka bir kripto para birimi olan Ripple ile çalıştı.

TRON’u, 2017’deki lansmanından sonraki birkaç ay içinde Peiwo’ya başarıyla entegre ederek, aktif kullanıcı tabanını genişletmesine yardımcı oldu.

TRON’un En İyi Özellikleri

TRON’un önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Altyapı: TRON, öncelikle bir oyun sistemi, tahminler, dağıtılmış değişim ve özerk oyun içeren otonom ile merkezi olmayan bir altyapı içerir.
  • Kişisel ICO: Bir kullanıcı, hizmetlerin keyfini çıkarmak için başkalarının satın alabileceği herhangi bir dijital varlığı dağıtabilir ve faydaları.
  • Veri özgürlüğü: Verilerin tamamen serbest bırakılması olacaktır. İçeriği tüm kullanıcılar arasında kısıtlama olmaksızın yükleyebilir, paylaşabilir ve dağıtabilirsiniz.

Riskler Nelerdir?

Kripto para birimleri, aşırı fiyat dalgalanmalarına eğilimli, oldukça riskli yatırımlardır. Bu dijital para birimleri merkezi olmayan bir platformda çalıştığından, işlemlerin sonuçlanmaması durumunda düzenleyiciye rapor verilemez. Bu, piyasanın manipülasyonuna yol açabilir.

Ayrıca, yatırımcılara yönelik sürekli bir bilgisayar korsanlığı ve siber saldırı riski vardır. Doğrudan işlemlerle ilgilenen yatırımcılar genellikle bilgisayar korsanlarının hedefi haline gelir.

TRON Coin, Kripto Para’sının Fiyatı

TRON jetonları Aralık 2017 itibarıyla tek bir jeton için yaklaşık 0,0021 ABD dolarına satıldı. Neredeyse bir ay sonra TRON, 0,021 ABD doları değerinde tek bir jetonla önemli bir gelişme gösterdi. Bu, yalnızca otuz gün içinde %1.000’lik devasa bir artıştı.

Yazma sırasında TRON, jeton başına 0,062 USD’den işlem görüyor.

Son Sözler

TRON coin, kripto para birimi dünyasının yeni moda sözcüklerinden biri haline geldi. Rakiplerine kıyasla saniyede daha yüksek işlem sayısı gibi birkaç benzersiz teknik özellik sunsa da, kripto para birimlerine yatırım yapmanın genellikle çok riskli olarak kabul edildiğini de belirtmek gerekir.

Çeşitli kaynaklardan kendi araştırmanızı yapmanız ve kişisel yatırım hedeflerinize ve risk iştahınıza göre yatırım yapmanız önemlidir.

Bu makaleyi bilgilendirici bulduğunuzu umuyoruz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu