Altcoin HaberleriHaberlerTRON (TRX)

Tron, güvenlik açıklarına karşı korunmak için rezervlerden 2 milyar dolar ayırdı

Tron, güvenlik açıklarına karşı korunmak için rezervlerden 2 milyar dolar ayırdı

Tron kurucusu Justin Sun Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Tron DAO Reserve’in tron ​​(TRX) fiyatı düştüğü için açığa satış yapanlarla savaşmak için 2 milyar dolar taahhüt edeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

“24 saat bile dayanacaklarını sanmıyorum. Coinmarketcap verilerine göre, TRX fiyatı bir gecede %16’nın üzerinde düşerken Sun yazdı.

Düşüş üzerine bahis yapan tüccarlar, temeldeki jetonu geri satın alarak pozisyonlarını kapatmak zorunda kaldıklarında kısa bir sıkışma meydana gelir. Sun, Binance’deki kısa TRX pozisyonları için sözde fonlama oranının %500’e ulaştığını kaydetti.

Bu arada, Tron stablecoin USDD, Pazartesi sabahı en düşük noktasında 0,98 dolardan işlem gördü. İlk başta algoritmik stabilcoin Terra UST’nin neredeyse tam bir kopyası olan token, 5 Mayıs’ta Tron blok zincirinde göründü ve ABD dolarının fiyatını izlemesi gerekiyordu.

Proje, Terra’nın çöküşünden sonra olası piyasa şoklarına hazırlanıyordu. Başlangıçta, bir miktar destekle de olsa, dolar kurunu algoritmik olarak sürdürmeyi amaçlayan Sun, Haziran ayının başlarında USDD’nin artık aşırı teminat altına alınacağını söyledi.

Tron DAO rezervi Cumartesi günü 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve TRX satın aldığını söyledi.

Fazla USDD teminatı sağlamak için kripto para birimleri ve diğer sabit paralardan oluşan bir rezerv biriktirilmiştir ve verilen toplam USDD’nin en az %130’u seviyesinde tutulması garanti edilmektedir.

Tron, 5 Haziran’dan itibaren Tron DAO Reserve web sitesinde gerçek zamanlı teminat oranı güncellemelerini yayınlamaya başlayacağını söyledi. Pazartesi sabahı oran %280 idi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu