Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTRON (TRX)

TRON DAO’dan Tam Yerel Yönetim ve 2021’de Yaşanan Önemli Noktaları

TRON, 2021’de sürekli manşetlere çıkarak harika bir yıl geçirdi. TRON, gerçekten merkezi olmayan bir internet için altyapıyı yürütmeye devam ediyor ve 2021’de öne çıkanların listesini paylaştı .

Küresel olarak en büyük blok zinciri protokollerinden biri olan TRON, akıllı sözleşme işlevselliğine güç veriyor ve yetkilendirilmiş bir hisse kanıtı (DPOS) konsensüs modeli üzerine inşa edilen ilk ve en popüler zincirlerden biri. Protokol o kadar başarılı ki, şu anda 14 milyar doların üzerinde Kilitlenen Toplam Değer (TVL) ile yeni bir rekor kırıyor.

Grenada’nın DTÖ Büyükelçisi olarak atanan HE Justin Sun, TRON’un kilometre taşlarına da dikkat çekti: “TRON’un büyümesinin ve evriminin bir parçası olmaktan inanılmaz gurur ve onur duyuyorum. Bugün TRON blok zinciri protokolü esasen merkezi olmayan bir yapıya sahip.” Sun sözlerine şöyle devam ediyor: “Bundan böyle, TRON ağının merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olarak yeterince kendi kendine sürdürülebilir olduğundan şüphem yok. Bu, TRON’un yeni bir ademi merkeziyetçilik çağına girişini işaret ediyor.”

2021, TRON’u sunma konusunda daha başarılı oldu. İddialı proje, VanEck TRX ETN (VTRX ) kapsamında diğer on bir Avrupa ülkesi arasında Almanya’da Deutsche Börse Xetra’da ve Paris ve Amsterdam’da Euronext’te Borsada İşlem Gören Senet (ETN) olarak işlem görmek üzere listelendi . Bu, düzenlenmiş borsalarda bir ETF gibi takas edilebilir olmasını sağlar.

VanEck’e göre proje, yatırımcılara “Asya’nın yeni nesil blockchain yenilikçisine” yatırım yapma şansı veriyor. ETN, “süper hızlı TRON platformunu izleyerek, kripto uygulamaları geliştiricilerini yenilikçi bir hisse kanıtı mekanizmasıyla destekleyen” yatırımcılara açık hale getiriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Brezilya Polisi Bitcoin Borsası Soruşturmasında 33 Milyon Dolarlık BTC Ele Geçirdi

2021’in ilk çeyreğinde TRON, 23,9 milyarı aşan küresel tirajı ve 24 milyar doları aşan devasa piyasa değeri ile USDT stabilcoini’nin en büyük ihraççısı oldu ve Ethereum tabanlı USDT’nin arz ve piyasa değerini geride bırakarak 51’in üzerinde hakimiyet sağladı. Tether’in toplam piyasa değerinin yüzdesi.

2022, TRON için yeni bir dönemi işaret ediyor ve 2021’de elde edilen kilometre taşları temel alınırsa, blockchain endüstrisi için yeni bir şafak geliyor.

TRON hakkında

TRON, blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) aracılığıyla internetin merkezsizleştirilmesini hızlandırmaya kendini adamıştır. Eylül 2017’de HE Justin Sun tarafından kurulan TRON ağı, MainNet’in Mayıs 2018’deki lansmanından bu yana etkileyici başarılar sunmaya devam etti. Temmuz 2018 ayrıca, aylık yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısıyla merkezi olmayan hizmetlerde öncü olan BitTorrent’in ekosistem entegrasyonuna da damgasını vurdu. TRON ağı, son yıllarda blok zincirinde 69 milyondan fazla kullanıcı ve 2,7 milyardan fazla işlemle inanılmaz bir çekiş kazandı. Ek olarak, TRON Nisan 2021’de Ethereum’da USDT’yi geçerek dünya çapında en büyük dolaşımdaki sabit para arzına ev sahipliği yapıyor. TRON ağı, Aralık 2021’de tam merkezsizleştirmeyi tamamladı ve artık tamamen topluluk tarafından yönetilen bir DAO.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu