Rehber

Toplum Temelli Projeler Sanatı

Toplulukların projelerden yararlandığı üç özel yolu inceleyelim:

  • CoinMarketCap ve CoinGecko gibi madeni para listeleme sitelerinde listelenen 6000’den fazla kripto para birimi vardır. Bu nedenle, yeni projeler bulmak zor olabilir. Güçlü topluluklara sahip kripto para birimleri hype yaratır, diğer yatırımcıların onları bulmasını kolaylaştırır ve token değerindeki büyüme potansiyelini artırır.
  • Sosyal kredi, bir şeyin diğerlerinin onunla ilgilenmesi nedeniyle değerli olduğu fikri, kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm ürünler için geçerlidir. Bu nedenle yatırımcılar, diğerlerinin zaten yatırım yaptığı kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Mevcut bir topluluk, gelecekte büyümeye devam edecek güvenli ve sağlıklı bir kripto para birimine işaret ediyor.
  • Son olarak, topluluklar yeni kripto para birimi projeleri için birincil finansman kaynaklarıdır. Kripto para birimlerinin, erken topluluk üyelerinin düşük fiyatlı madeni paralara sahip olduğu ICO’lar (İlk Para Teklifleri) veya IDO’lar (İlk DEX Teklifleri) aracılığıyla piyasaya sürülmesi yaygındır.

Toplulukları olmadan, çoğu kripto para birimi onu yerden kaldıramazdı. Bugün, birçoğu, ilk yatırımcılara yeni projeleri inceleyen ve getiren platformlar olan fırlatma rampalarında başlıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Polen DeFi $PLN, AscendEX’te listelenen ilk Avalanche jetonu olacak

Launchpad’ler Ve Topluluk Oluşturma

Fırlatma rampaları yeni projeleri incelediğinden, yatırımcılar onlardan başlatılan projelere yatırım yaparken kendilerini daha güvende hissediyorlar. Başlatma rampaları, hem yeni kripto para birimleri hem de ilk yatırımcılar için bir kazan-kazan senaryosu oluşturur – yeni kripto para birimleri topluluk tarafından açığa çıkar ve ilk yatırımcılar, dolandırıcılık veya hilelere yatırım yapmadıklarını bilmenin rahatlığını yaşarlar.

Binance Launchpad ve Polkastarter, kripto alanındaki en olgun fırlatma rampalarıdır ve her ikisi de yatırımcıları için büyük getiriler sağlayan birkaç proje başlatmıştır.

  • Borsa devi Binance’in öncülük ettiği bir fırlatma rampası olan Binance Launchpad , birkaç üst liste kripto para biriminden sorumludur. Matic (Ethereum için 2. katman ölçeklenebilirlik çözümü), The Sandbox (en üst düzey metaverse ekosistemi) ve Axie Infinity (en iyi blok zinciri oyunu), kripto para meraklıları arasında ünlü isimler haline gelen Binance tarafından başlatılan projelerin örnekleridir.
  • Polkadot ekosisteminin bir parçası olan bir fırlatma rampası olan Polkastarter , projelerin tüm ana blok zinciri ağlarında sermaye artırmasına olanak tanır. Thetan Arena (popüler MOBA tarzı P2E oyunu), Orion Money (zincirler arası bir stabilcoin bankası) ve Wilder World (sürükleyici bir 5D metaverse) en popüler lansmanlarından bazılarıdır (%+26k, %+4.7k ve + Lansmandan bu yana sırasıyla %14,4k ATH).

Bu fırlatma rampaları iyi kurulmuş olsa da, piyasaya sürüldükten sonra token fiyatları önemli ölçüde arttı ve daha az sermayeye sahip yatırımcıların katılmasını zorlaştırdı. Aşağıda, son zamanlarda vızıltı yaratan bazı gelecek vaat eden fırlatma rampaları bulunmaktadır:

  • Avalaunch , umut verici ve yenilikçi projelere merkezi olmayan bağış toplama için hızlı, güvenli ve verimli bir platform sunan Avalanche ekosistemine özel ilk protokoldür. Avalaunch, her biri başlangıç ​​sermayesinde yüz binlerce ve milyonlarca dolar arasında yükselen bir düzine proje başlattı!
  • AccelRaytor Solana ‘Defi platformu Raydium tarafından desteklenmektedir, Solana topluluk üyeleri ve birlikte Solana üzerine inşa yeni projeler getiriyor. Merakla beklenen AAA kalitesinde bir blok zinciri oyunu olan Star Atlas , burada başladı ve yüzlerce puan yükseldi.
  • ShibaPad , topluluk üyelerinin bir DAO veya Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş aracılığıyla protokol değişiklikleri önermesine ve oy vermesine olanak tanıyan, topluluk odaklı bir başlatma panelidir . Geçen protokoller, akıllı sözleşmeler kullanılarak otomatik olarak uygulanır. Bu, ShibaPad ile topluluk üyelerinin hangi projelerin listelendiği ve topluluk yatırımına açık hale getirildiği konusunda söz sahibi olacağı anlamına gelir. Bu, çoğu fırlatma rampasında bulunmayan benzersiz bir özelliktir.

Günümüzün sürekli genişleyen kripto para birimi alanında, yeni projeler toplulukları olmadan hiçbir yere varamaz. Launchpad’ler, yeni projelerin erken yatırımcılardan oluşan topluluklarla bağlantı kurarak büyümesine yardımcı olur ve projeleri kullanıma sunmadan önce inceleyerek erken yatırımcı güvenini artırır. Gelecek vaadeden bir fırlatma rampası olan Shibapad, topluluk üyelerinin proje listelerinde oy kullanmalarını sağlayarak topluluk odaklılığı bir adım daha ileri taşıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu