Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Tokenizasyonun Geleceği: UWIM, Blockchain’i Son Yayıncılara Nasıl Erişilebilir Hale Getiriyor?

  • UWIM’in ürün mekaniği, son kullanıcıları memnun etmek için çok sayıda belirteç türü ve standardı kullanır.
  • UWIM, 2022’nin ilk çeyreği ile ikinci çeyreği başlarında bir IDO’ya sahip olacak.

Blockchain’in toplu olarak benimsenmesi, son birkaç yıldır gündemde kalan bir konudur. Pek çok proje kripto dışı kullanıcılar için giriş engellerini düşürmeye çalışırken, blok zinciri mimarisi ile potansiyel token verenler arasında hala dev bir boşluk var.

Yani, ağa bir Ethereum akıllı sözleşmesi dağıtmak bile bazı ileri düzey beceriler gerektirir. Ek olarak, düzenleme mekanizması, denetimler, DEX listeleri, düzenli bakım vb. dahil olmak üzere diğer temel adımlar tarafından da engellenebilir.

Bu göstericiler göz önüne alındığında, tokenleştirme gerçekten karmaşık bir süreçtir ve zincir dışı dünyadan potansiyel token ihraççıları, bir zincir üstü proje başlatmaya yönelik ilk adımlarından izole edilir.

Tokenizasyonun kendisi de yıllar içinde gelişen bir trend. Bireylerden ve girişimlerden VC’lere ve işletmelere kadar her türden potansiyel ihraççı, varlıklarının tokenleştirilmesi için artan bir talebe sahiptir.

Blockchain, token vermek için harika bir seçenek olarak kabul edilebilir. UWIM’in tokenleştirme ve nihai ihraççılar arasındaki boşluğu kapatmak için seçtiği teknolojik ve iş yaklaşımları sayesinde, sorunsuz emisyon süreci mümkün hale geldi.

Tokenizasyonu Basitleştirme

UWIM’in arkasındaki ana zorluk, birkaç adımda kendi tokenlerini başlatmak isteyenler için kullanıcı odaklı bir akış oluşturmaktır. Pürüzsüz bir kullanıcı arayüzü ile birleştirilen teknolojik yönler, ek geliştirme ve denetim gerektirmeden token üretimini son ihraççılar için erişilebilir hale getirdi. Bu çözümün kalbi, “Akıllı Simge” olarak adlandırılır – çok sayıda önceden ayarlanmış parametreye sahip bir kurucu, ihraççıların sorunsuz bir jeton oluşturmasına yardımcı olur.

Bu başlatması kolay akış, ne satmayı planlıyorlarsa satsınlar, pazara girmek ve satış aşamasını daha fazla organize etmek isteyen bireyler ve kuruluşlar için uygundur: kişisel marka veya tokenize edilmiş varlıklar. Token standartlarının çeşitliliği sayesinde UWIM, etkileyiciler, yeni başlayanlar ve mevcut işletmeler gibi her türden ihraççının ihtiyaçlarını karşılar.

Kaputun altındaki düşünceli mekaniklerle ekip, hem kripto hem de zincir dışı dünyalardan ihraççıların varlıklarını tokenleştirmeleri veya bir kitle fonlaması kampanyası başlatmaları için bir yol hazırladı.

Sözleşme Türleri ve Standartları

UWIM’in ürün mekanikleri, ihraççılar, doğrulayıcılar, tüccarlar ve diğer katılımcılar dahil olmak üzere son kullanıcıları memnun etmek ve onlara iyi tasarlanmış bir deneyim sağlamak için çok sayıda simge türü ve standardı kullanır. Tüm ürünün arkasındaki temel yaklaşımlardan bahsetmeye değer: sözleşme türleri ve belirteç standartları .

UWIM platformunda çeşitli token türleri ve ekibin ürün için kullanmaya karar verdiği iki ek akıllı sözleşme mevcuttur. Belirteçlere gelince, kullanıcının ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak seçebileceği çok sayıda kişisel belirteç standardı vardır.

Kişisel belirteçlerin standartları, sözde Standart akıllı sözleşmeyi kullanır. İkinci tür akıllı sözleşme, benzersiz unsurlara sahip, değiştirilemez bir belirteç olan NFT’dir. Son fakat en az değil, DAO – dinamik konsensüs ile toplu karar alma sözleşmesi.

Dikkatinizi Çekebilir: DeFi Hack, SushiSwap Platformundan 3 Milyon Dolarlık ETH Çalındı

Belirteç standartlarına geri dönersek, UWIM şu anda belirteç oluşturuculara potansiyel ihraççıların hedeflerine uygun şekilde beş seçenek sunuyor: Benim, Bağış, Başlangıç, İşletme ve Ticaret. Ek olarak ekip, GameFi alanı için daha fazla seçenek ekleyerek belirteç standartları listesini genişletmeyi planlıyor, çünkü ekip bu yönde büyük beklentiler öngörüyor.

Teknoloji

UWIM’in teknolojik yönleri çok çeşitlidir ve kendi blok zincirine ve değiştirilmiş Hisse Kanıtı konsensüsüne dayanmaktadır. Çok sayıda kullanıcının akıllı sözleşmelerinin ve platform içinde işbirliği yapan DApp’lerin oluşturulması, kullanılması ve yönetimi için dağıtılmış bir ağ olarak tasarlanmıştır.

Proje aynı zamanda yerel UWIM blok zincirini ETH, BSC ve diğerleri dahil olmak üzere diğer ağlarla blok zinciri köprüleri aracılığıyla bağlamayı planlayarak birlikte çalışabilirliği de dikkate alıyor.

Açık kaynaklı bir proje olan UWIM, geliştiricilerin özel yapım standartlarını ve çözümlerini tanıtma ve bunları bir pazar aracılığıyla sunma olanağını uygulayacak ve diğer potansiyel ihraççılara ek token türlerini kullanma fırsatı verecek.

Ürün lansmanı

UWIM, 2022’nin ilk çeyreği – 2. çeyreğin başlarında bir IDO düzenlemeye hazırlanıyor. Ancak, en temel ekosistem bileşenleri 2021’de dağıtıldı ve teslim edildi. Bu yıl ekip, çok zincirli bir DEX, NFT platformu, belirteç yayınlama dahil olmak üzere ürün geliştirmeye devam edecek. akreditasyon mekanizması vb.

Ekip, IDO’yu daha sonra duyurulacak birkaç fırlatma rampasında Mart-Nisan 2022’de tamamlamayı planlıyor. Şu anda proje, UWIM’in web sitesinde bulunabilecek özel satış seçeneklerine sahiptir .

Tüm kripto ortamının nasıl değiştiğine tanık olmak gerçekten heyecan verici. Tokenleştirme trendlerine yönelik artan talep ve pazara girişi basitleştiren projelerin ortaya çıkmasıyla birlikte simbiyoza daha da yaklaşıyoruz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu