Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBored Ape Yacht Club (BAYC)HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Time Magazine Dergisi Metaverse’de Kripto Para ve Heineken’i Aldı

Time dergisi kullanıcıları için güzel haber...

Milyonlarca Time dergisi abonesi yakında ApeCoin ile ödeme yapabilecek. Metaverse…

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Time dergisi, Twitter’da yayınlanan bir duyuruya göre, Bored Ape Yacht Club’ın mantarsız token koleksiyonunun yaratıcıları tarafından verilen Ethereum tabanlı bir token olan ApeCoin’i önümüzdeki haftalarda kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Metaverse dünyasına sahip olacak Time Dergisi bu gidişle…

Ünlü yayın, başlangıçta dijital aboneliklerin geçen Nisan ayında bitcoin ve XRP, Ether ve Dogecoin dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri ile ödenmesine izin verdi.

Bir yıl önce, Time dergisi en akılda kalan kapaklarından bazılarını değiştirilemez tokenlar olarak açık artırmaya çıkardı. Ayrıca Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Grayscale ile ortak olduktan sonra Bitcoin’i bilançosunda tutmayı kabul etti.

Aralık ayında, Time dergisi Dogecoin’i Elon Musk’u Yılın Kişisi olarak seçti.

Geçen haftanın başlarında, 98 yıllık baskı ilk sayısını NFT olarak yayınladı. Kapak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından dekore edildi. Kapsamlı bir röportajda programcı, kripto endüstrisi hakkındaki ana endişelerini ortaya koyuyor ve bunun hain, aşırı hevesli aktörler tarafından yönetilen bir distopiye dönüşebileceğini savunuyor.

Kripto para hakkında çok konuşulanlar Perşembe günü Bored Ape Yacht Club sahiplerine teslim edildi.

Ayrıca Binance ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarında işlem yapmaya başladı. Token ticaretin ilk saatlerinde düştü: 39.40$’a sıçradıktan sonra 8.90$’a düştü.

Dikkatinizi Çekebilir: Londra hard fork sonrasında Ethereum 2 milyon ETH yaktı

Bu kripto para birimi çok değişken olmaya devam ediyor ve editörlerimiz onu satın almak için çağrıda bulunmuyor. Herkes yatırım konusunda kendi araştırmasını yapmalı ve başkasının analizine güvenmemelidir.

Heineken’in Decentraland metaverse’de bir içecek fabrikası açtığı da biliniyordu.

Decentraland’ın dijital ortamında yer alan sanal fabrika, markanın “yalnızca en taze piksellerle yapıldığını söylediği bir içecek olan Heineken Silver’a ev sahipliği yapıyor: malt yok, şerbetçiotu yok, maya yok, su yok.”

A-Pixels ve Binary Coded Hops bileşenlerinden demlendiği belirtilmektedir.

Bu tanıtım dublörlüğünün özü, Heineken içeceklerinin yalnızca geleneksel şekilde tüketilmesi gerektiğini göstermektir.

Bir basın açıklamasında, marka ekibinin başkanı Bram Westenbrink, sanal içeceklerin “ironik bir şaka” olduğunu vurguluyor.

“Bu fikir bizimle ve gerçek dünyada en çok keyif alınan ürünlerle metaverse’e giren diğer birçok markayla dalga geçiyor” diye ekliyor.

İçeceğin kendisi, herkese içecek yaratma sürecinin gösterildiği sanal bir fabrikanın lansmanı sırasında sunuldu.

Ama hepsi bu değil. Yazar kasadan çıkmadan sanal bir atıştırmalık da satın alabilirsiniz: piksel ıstakoz veya havyar.

Ancak Heineken markasının başkanı Thierry Henry’ye göre bu deney, modern trendlerle ilgili bir şakadan başka bir şey değil.

Referans olarak, biraz Decentraland sitesinin kendisinden bahsedelim. Özünde, sahiplerinin içeriklerini oluşturup para kazanabileceği birçok siteye sahip bir sanal gerçeklik platformudur. Tüm sanal gayrimenkuller ve eşyalar, takas edilebilen NFT’lerdir.

Sitenin kendisi 2017’de ortaya çıktı, o zaman sitenin maliyeti 20 dolardı. 2021’de maliyet 100 bin dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu