FinansHaberler

Three Arrows Capital iflas başvurusunda bulundu

Riskten korunma fonu Three Arrows Capital (3AC), New York mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu. Bloomberg tarafından bildiriliyor.

Ajansa göre, ABD İflas Kanunu’nun 15. Bölümü, 3AC’yi İngiliz Virgin Adaları’ndaki tasfiye sırasında ABD varlıklarına el konulmasından koruyabilir.

Three Arrows Capital, kripto para birimi komisyoncusu Voyager Digital’in 1 Temmuz 21:00’den (Türkiye saati) itibaren alım satımı ve para çekmeyi askıya aldığını açıklamasının ardından ilgili belgeleri gönderdi.

“Son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşullarında doğru karar olduğuna inanıyoruz. Voyager CEO’su Steven Ehrlich, bize stratejik alternatifleri keşfetmek için daha fazla zaman verecek” dedi.

27 Haziran’da Voyager Digital, 3AC’ye bir kredinin ödenmemesi nedeniyle bir temerrüt bildirimi gönderdi. Kripto komisyoncusu, hedge fonuna 15.250 BTC (yazım sırasında yaklaşık 294 milyon dolar) ve 350 milyon USDC ödünç verdi.

24 Haziran’da Voyager Digital, 25 milyon dolarlık USDC borcunun bir kısmını kapatmayı istedi ve ardından BTC ve stablecoin’lerdeki tüm kredinin 27 Haziran’a kadar geri ödenmesini istedi.

23 Haziran’da kripto komisyoncusu, 3AC ile ilgili sorunlar nedeniyle günlük para çekme limitini 25.000 ABD Dolarından 10.000 ABD Dolarına düşürdü. Müşterilerin varlıklarını korumak için şirket, Sam Bankman-Fried’den Alameda Research ile 200 milyon USDC kredi ve 15.000 BTC döner kredi limiti üzerinde anlaştı.

Celsius, 3AC ve stETH sorunları Ethereum fiyatını ve kripto para piyasasını nasıl etkileyecek?

Nansen’e göre 2012 yılında Su Zhu ve Kyle Davis tarafından kurulan Three Arrows Capital, yaklaşık 10 milyar dolarlık varlık yönetti.

Ticaret şirketi 8 Blocks Capital’in, riskten korunma fonunu marj çağrılarını karşılamak için müşteri fonlarını kullanmakla suçladığını hatırlayın.

Bazı raporlara göre, kripto para platformları BitMEX, FTX ve Deribit, 3AC pozisyonlarının marj gereksinimlerini karşılayamaması nedeniyle tasfiye etti.

Riskten korunma fonunun merkezinin bulunduğu Singapur Para Otoritesi, yanlış bilgi sağladığı ve yönetim altındaki varlıkların izin verilen eşiğini aştığı için Three Arrows Capital’a bir kınama yayınladı.

Kriptopara cüzdan değişimi ve sağlayıcı Blockchain.com ve Deribit platformu, 3AC’nin tasfiyesini talep etti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu