Altcoin HaberleriHaberler

Thorchain saldırıya uğradığını duyurdu, Sorunu Gidermek için Ağı Duraklattı

Hırsızlığın tahminleri 7.6 ile 25.1 milyon dolar arasında değişiyor.

Thorchain , protokolden milyonlarca varlığı boşaltan bir saldırıya uğradı.

Topluluğun Telegram grubundaki yöneticiler, başlangıçta protokolün kaybını yaklaşık 13.000 ETH (25.1 milyon$) olarak belirlediler ve daha sonra Twitter’a giderek “~4.000(ETH/ERC20) değerinde varlık ” saldırısı olduğunu tahmin ediyorlar. Bu, saldırının şiddetini bugünün fiyatlarıyla 7,6 milyon doların biraz üstünde olabilir. Sosyal medya hesaplarının aynı kişiler tarafından işletilip işletilmediği ise henüz netlik kazanmadı.

Ağ yöneticileri topluluğun Telegram grubunda, “Hazine, çalınan miktarı karşılayacak fonlara sahipken, saldırganın fonların iadesini ve keşifle orantılı bir ödülü tartışmak için ekiple iletişime geçmesini rica ediyoruz.”

Kullanıcıların fonlarının “sorun yamalandığında ve ağ devam ettirildiğinde kullanılabilir olacağını” söyleyerek devam etti. Bu arada, “Ağ durduruldu” dedi.

Thorchain, bir aracı kullanmadan farklı blok zincirlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıklarının ticareti için bir protokoldür . Bunu, her ticarette yerel jetonu RUNE’yi dahil ederek yapar. Örneğin, Bitcoin’den Ethereum’a geçmek için BTC’yi RUNE ile, ardından RUNE’u ETH ile değiştirirsiniz.

Çift takas ekstra bir adım eklese de, Thorchain’in merkeziyetsiz kalmasını sağlamaya yardımcı olur. Merkezi olmayan finans veya DeFi , aracılar olmadan krediler ve takaslar gibi karmaşık finansal işlemleri yapabilen blok zinciri tabanlı protokoller için kullanılan kapsamlı bir terimdir.

Bununla birlikte, merkezi olmayan olması, Thorchain’in geçici olarak kapatılamayacağı anlamına gelmez. Bu geceki Twitter gönderisi, “daha ayrıntılı bir değerlendirme ve kurtarma adımlarının yakında açıklanacağına söz verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu