Altcoin HaberleriHaberler

Thorchain RUNE Token’i Hack Saldırısının Ardından Değeri %15 Düştü

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) likidite protokolü Thorchain’in yerel belirteci olan RUNE’nin fiyatı, bilgisayar korsanlarının platformun likidite havuzlarından 2.500 Ethereum (ETH) tokenini (mevcut fiyatlarla yaklaşık 4,8 milyon dolar) boşalttığını gösteren dünkü saldırının ardından bugün yaklaşık %15 düştü..

Kripto metrik platformu CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken RUNE son 24 saat içinde %15,1 düşüşle 4,82 dolar civarında işlem görüyordu.

Dün Thorchain, bir bilgisayar korsanı (veya bir grubu) tarafından saldırıya uğradıktan sonra ağı duraklatmak zorunda kaldı ve bu da milyonlarca dolar değerinde kripto varlık kaybına neden oldu.

Başlangıçta, Thorchain geliştiricileri toplam 13.000 ETH’nin (25.1 milyon $) çalındığını belirtti. Ancak kısa bir süre sonra, en son güncellemede tahminlerini önce 4.000 ETH’ye (7.6 milyon $), ardından 2.500 ETH’ye (4.8 milyon $) düşürdüler.

“Orijinal kaybın 13.000 ETH olduğu tahmin ediliyordu, ancak şimdi 2.500 ETH olduğu tahmin ediliyor. Tutarsızlık, fiyat manipülasyonundan yararlanan arbitrajcılardan kaynaklanan ek kayıplardan kaynaklanıyor olabilir, ”dedi Thorchain geliştiricileri güncellenmiş otopsi duyurusunda.

Cosmos blok zincirine dayanan Thorchain, kullanıcıların jetonlarını Bitcoin , Ethereum, Bitcoin Cash , Binance Smart Chain ve Litecoin dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerinde takas etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite platformudur.

Sırasıyla RUNE, ağ kullanımı arttıkça varlığın değerini artıran bir simge modeli kullanıyor. Esasen bu, Thorchain’in havuzlarında ne kadar fazla likidite varsa, RUNE’nin fiyatının o kadar yüksek olduğu ve son saldırının gösterdiği gibi tam tersi anlamına gelir.

İlginç bir şekilde, Thorchain geliştiricileri, ağ üyelerinden bazılarının hacker saldırısından yararlanmış olabileceğini de belirtti.

Thorchain geliştiricileri, yalnızca etkilenen kullanıcılar ETH LP’ler ve bütünleştirilecekler, ”diye tweetledi Thorchain geliştiricileri. “Yani, istismara rağmen, Node’lar, LP’ler ve Arber’ler önemli ölçüde kâr etmeye devam edecek.”

Ekip ayrıca, Thorchain hazinesinin, fonlarının Ethereum likidite sağlayıcılarına yaklaşık 5 milyon dolar değerinde dijital varlık bağışlamak için kullanılacağından saldırıdan sonra yükü taşıyacak tek varlık olduğunu açıkladı.

Sorumluluk Reddi : Yukarıda Paylaşılan Grafikler , Tahminler, Çizimler , Görüşler Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları tavsiye edilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu