Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTether (USDT)

Tether, tek bir adrese ait 1 milyon doların üzerinde USDT’yi donduruyor

Tether, tek bir adrese ait 1 milyon doların üzerinde USDT'yi donduruyor

Bir Tether sözcüsü The Block’a Tether’in adresleri dondurmak için düzenli olarak düzenleyicilerle çalıştığını söyledi.

Stablecoin Tether, zincir içi verilere göre geçen hafta 1 milyon dolar değerinde USDT’yi dondurdu.

Tek bir blok zinciri adresine ait olduğu göz önüne alındığında, miktar önemlidir. Bu işlem içinde bu adresi engellemek için 30 Aralık’ta “AddedBlacklist” işlevini çağırdı.

Bu adres artık dondurulan fonları taşıyamayacak. Bir adresi kara listeye aldığında, The Block’un daha önce bildirdiği gibi USDT bakiyesini dondurur.

Tether
Tether

Aktarmadığı düşük beş rakamlı aralıklarda birçok token tutan bu adresin kime ait olduğu belli değil. Temasa geçildiğinde, bir Tether sözcüsü, sahibinin gizliliğini korumak için bu ayrıntıları paylaşmayı reddetti, ancak Tether’in adresleri dondurmak için bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık ile ilgili herhangi bir dava da dahil olmak üzere dünya çapındaki düzenleyiciler ve kanun uygulayıcı kurumlarla düzenli olarak çalıştığını söyledi.

Sözcü, “Adreslerin dondurulması yoluyla Tether, bilgisayar korsanları tarafından çalınan veya tehlikeye atılan fonların kurtarılmasına yardımcı oldu” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Tether Yöneticileri, Banka Dolandırıcılığı İddiasıyla Adalet Bakanlığı Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

Tether ayrıca bir “kurtarma” mekanizmasına sahiptir, yani USDT’yi dondurabilir ve belirli durumlarda yeniden yayınlayabilir. Örneğin, bir kullanıcı USDT’yi yanlış adrese gönderirse, yanlış adrese gönderilen USDT’yi dondurarak ve kullanıcıya yeni USDT’yi yeniden vererek kurtarmaya yardımcı olabilir.

Ancak en son kara listeye alma durumunda, fonlar donmuş adreste kalır. Tether sözcüsü, bu tür vakaların genellikle donmuş bir adresin anlaşmazlık altında olduğu veya bir kolluk kuvveti tarafından araştırıldığı anlamına geldiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu