Altcoin HaberleriHaberlerTether (USDT)

Tether, İngiliz Sterlini’ne sabitlenmiş bir stablecoin çıkaracak

Kapitalizasyona göre en büyük stablecoin olan USDT'nin ihraççısı Tether, sterline sabitlenmiş bir “stabilcoin” GBPT ihraç ettiğini duyurdu.

Yeni bir varlık ihracının başlamasının Temmuz ayında yapılması planlanıyor. Başlangıçta Ethereum ağında mevcut olacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

GBPT, aşağıdakilere ek olarak beşinci fiat tabanlı stabilcoin olacak:

  • ABD doları bazında USDT;
  • euro-sabitlenmiş EURT;
  • CNHT’ye dayalı açık deniz yuanı;
  • MXNT, Meksika pezosuna sabitlendi.

Şirket bir blog yazısında, “Dünya çapında kripto para kullanan yüz milyonlarca insanla birleşen bu girişim, İngiltere’yi endüstride yeni bir yenilik dalgası için ideal bir yer haline getiriyor” diyor.

Tether ve Bitfinex kripto para borsasının, olumsuz bir piyasa durumunda çalışanları işten çıkarmayı planlamadığını hatırlayın.

Haziran ortasında USDT’nin kapitalizasyonu 69.3 milyar dolara düştü Terra’nın çöküşünden önce bu rakam 83.42 milyar dolardı (1 Mayıs itibariyle).

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu