Altcoin HaberleriEthereum (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Tether, Ethereum Üzerindeki 160 Milyon Dolarlık Kara Listedeki USDT’yi Dondurdu

Tether, Ethereum Üzerindeki 160 Milyon Dolarlık Kara Listedeki USDT'yi Dondurdu

Bu, Tether’in stabilcoini tutan adresleri dondurmaya devam ettiği ilk durum değil . Bloxy blok gezgininden elde edilen verilere göre, Tether geçmişte benzer kararlar verdi ve bugüne kadar Ethereum blok zincirinde 563 adres kara listeye alındı. Tether bunu 2017’den beri yapıyor, yalnızca geçen yıl 312 adres kara listeye alındı.

Bir Tether sözcüsü, “Tether, adreslerin dondurulması yoluyla, bilgisayar korsanları tarafından çalınan veya tehlikeye atılan fonların geri alınmasına yardımcı oldu” dedi.

Tether’e göre karar, “kolluk kuvvetlerinin talebi” ile alındı ​​ve bu nedenle federal otoriteye uygun olarak verildi. Tether’e göre, şirketleri bu tür taleplere yalnızca fonların geri alınabileceğini belirledikten sonra yanıt veriyor.

“Bugün, Tether, kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine Ethereum blok zincirinde 160 milyon USDT içeren üç adresi dondurdu. Tether sözcüsü şu anda daha fazla ayrıntıyı açıklayamıyoruz” dedi.

Tether tarafından kara listeye alınan her üç adres de artık işlevsiz hale getirildi ve Tether’den bunları devre dışı bırakmasını talep eden yetkililer tarafından daha fazla araştırmaya tabi tutulacak. Şimdiye kadar, firma tarafından yapılan bu en son kara liste, bir ihlale veya bir soruşturmaya yanıt olarak yapılan en büyük kara listedir. Daha geçen ay Tether , USDT’de yaklaşık 1 milyon dolar tutan bu adresi de dondurdu.

Dikkatinizi Çekebilir: FF3, Film Yapımcılarının Filmleri NFT’lerle Finanse Etmesine İzin Vermek İstiyor

Kara listeye alınan adresler şu anda tanımlanabilir herhangi bir kişi veya gruba işaret etmiyor ve Tether konuyla ilgili başka herhangi bir bilgi açıklamadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu