Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTether (USDT)

Tether CEO’su Jan Ludovicus van der Velde’nin Twitter hesabı silindi.

Silme işlemi, Bloomberg’in şirketin USDT rezervlerine ilişkin bir soruşturma yayınlamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. CEO’nun son açıklaması, şirketin Bloomberg ile ilişki kuracağını ima eden “bizi izlemeye devam edin” şeklindeydi.

Tether’in CEO’suna ait Twitter hesabı, USDT stablecoin’iyle ilgili bir tartışmanın ardından bugün silindi.

ilgili içerik : Cardano, Michaël van de Poppe’ye Göre Bu Çılgın Fiyata Yükselebilir

CEO’nun Twitter Hesabı Kapatıldı

Bugün erken saatlerde Bloomberg, Tether’in USDT tokenini destekleyen rezervler hakkında bir soruşturma yayınladı. Bu rapor, Tether’in madeni parayı Çin borcu da dahil olmak üzere şüpheli varlıklarla desteklediği sonucuna vardı.

Şimdi ise Tether CEO’su Jan Ludovicus van der Velde’ye ait Twitter hesabı ya kendisi tarafından ya da hesaba erişimi olan biri tarafından silindi.

Van der Velde’nin hesabı daha önce @urwhatuknow tanıtıcısının altında bulunuyordu. 4 Ekim’de yayınlanan son tweet’i hala arşivlenmiş bir sayfa olarak mevcut ve Bloomberg’in makalesinin içeriğini birkaç gün içinde öngördü. O mesaj şöyle:

ilgili içerik : Uniswap Nasıl Kullanılır | Kapsamlı Rehber Adım Adım Kılavuz

başka bir finansal köleleştirilmiş ölmekte olan dergi, biraz dolar getirmek ve neslinin tükenmesini birkaç gün daha geciktirmek için biraz #Tether FUD bulmaya çalışıyor, bizi izlemeye devam edin…. #dinozorlar

Van der Velde, hesabı silinmeden önce bile son derece anlaşılması zordu. Bazıları CEO’nun var olup olmadığını veya adın yalnızca bir takma ad olup olmadığını sorguladı.

En azından CEO’yu içeren bazı medya bulunsa da, Van der Velde, Tether ve kardeş şirketi Bitfinex ile ilgili konularda halkla büyük ölçüde ilgilenmedi.

Silme İşlemi Tether için Sorun Gösteriyor mu?

Tether’in en sert eleştirmenleri şirketin çöküşün eşiğinde olduğuna inansa da, özellikle Tether’in geçmişte çeşitli tartışmalardan kurtulduğu göz önüne alındığında, Bloomberg’in ifşasından böyle aşırı bir sonucun çıkması pek olası değildir.

Twitter’da çatışma çıkmasın diye Van der Velde’nin hesabı silinmiş olabilir. Bloomberg’in yazısı düşmanca mesajlara yol açtıysa, Tether’in CEO’su hesabını kişisel nedenlerle silmiş olabilir. Aslında, bugünkü silme, Bitcoin SV’den Craig Wright’ın büyük bir tartışmanın ardından Twitter’dan kaybolduğu 2019 olayını andırıyor.

Yine de Van der Velde’nin düşük profili göz önüne alındığında, Tether karşıtı gruplar tarafından kişisel olarak hedef alınması pek olası görünmüyor. Ayrıca, CTO Paolo Ardoino gibi diğer Tether yöneticileri Twitter’da aktif olmaya devam ediyor.

Tether, Bloomberg’e Misilleme Yapabilir

Bugünün olayları, yüksek profilli kripto şirketlerinin ana akım medyayla etkileşime girdiği olaylara da benziyor.

Geçen yıl Coinbase , ırkçı politikalarını eleştiren bir New York Times makalesine önceden yanıt verdi. Başka bir olayda Binance , düzenleyici taktikleriyle ilgili bir rapor nedeniyle Forbes’a hakaret davası açtı.

Bu durumda, Van der Velde’nin (veya hesabını yöneten birinin), son tweetinde ima ettiği gibi Bloomberg’e karşı temiz bir sayfa hazırlamak için geçmiş açıklamaları silmiş olması muhtemel görünüyor.

Tether’ın Bloomberg’e kamuya açık bir şekilde yanıt vermeyi veya medya kuruluşuna mahkemede itiraz etmeyi planlaması olasıdır. İkinci olasılık bu noktada sadece spekülatiftir.

Daha Fazla Son Dakika Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Daha Fazla Altcoin Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu