Altcoin HaberleriHaberlerTether (USDT)

Tether, büyük DDOS saldırısına uğradı

Tether, büyük DDOS saldırısına uğradı, Cumartesi sabah başlayan saldırı hala devam ediyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino’ya göre sitenin çok güçlü bir DDOS saldırısı altında olduğu bilgisi doğrulandı. Saldırı Cumartesi sabahı başladı ve bu güne kadar devam ediyor. Siteye yapılan istek sayısı birkaç dakikada bir 2.000’den 8.000.000’a çıktı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Tether, büyük DDOS saldırısına uğradı, tether, ddos saldırısı, ddos
Tether, büyük DDOS saldırısına uğradı

Daha sonra teknik direktör, saldırının biraz zayıfladığını, ancak sona ermesi hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu belirtti. Alınan güvenlik önlemlerinin fonların geri ödeme kabiliyeti üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır. Şimdi “saldırı modunda” işlevi etkinleştirildi. Bu nedenle, kullanıcıların siteye erişmek için ek adımlar gerçekleştirmesi gerekir. Site, birkaç saniyeyi geçmeyen belirli bir gecikmeyle yüklenir.

Geliştirme ekibi siteye saldırının bu hafta sonu gerçekleşmesini beklemiyordu, ancak şu ana kadar koruma sistemleri tüm işlevlerini yerine getiriyor ve site çökmesinden söz edilmiyor.

Ardoino’nun ayrıca basına açıklanan olası bir FUD hakkında yorum yapmak için zamanı vardı:

http://tether.to’ya giden ve 502 hatası gören bir gazeteci düşünün, hemen ayrılırlar: TETHER SİTE ÇALIŞMIYOR!!!!!!!!! DEDİM!!!!!

DDOS saldırıları, web sitelerine zarar vermenin en etkili yollarından biridir ve bu tür saldırıların sayısı ve gücü sürekli artmaktadır. Bilgisayar korsanları, uygulamaları için güçlü kaynakları çekmeyi başarır ve genellikle güvenlik sistemleri çok sayıda istekle başa çıkamaz ve çalışmayı durdurur.

Tether, siteye DDOS saldırısını tam olarak kimin ve ne amaçla düzenlediğini belirtmedi. Belki de bu, rahatsız kullanıcılar tarafından yapıldı veya bu amaçla rakipler adına hareket eden siber paralı asker grupları tutuldu.

Bu ve gelecek yıl, bu tür saldırıların sayısı artacak ve şirketler sitelerin ve borsaların güvenliğini sağlamak için uygun yatırım yapmazlarsa, hack ve fon hırsızlığının kurbanı olacaklar.

Tether, site yapısını sağlam tutmak istiyorsa, şirketin onu mümkün olduğunca güvenli tutmaya çalışması gerekecek. Aksi takdirde tekrar tekrar DDOS saldırılarına maruz kalacaktır. Tether’in zaten yeterince sorunu var ve bunlara siteye erişememe eklenirse, bunun platform müşterilerinden olumlu bir tepki alması pek olası değildir.

Şirket, saldırıyla başa çıkacaklarını ve her şeyin çok yakında her zamanki gibi çalışacağını garanti ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu