Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para Haberleri

Tesla (TSLA), Bazı Ürün Alımlarında Dogecoin Kabul Edecek

Tesla, Inc.( TSLA ) CEO’su Elon Musk, otomobil şirketinin web sitesinde bazı malları satın almak için madeni paraya destek eklediğini tweetledikten sonra kripto para birimi Dogecoin’in ( DOGE ) fiyatı %43’ten fazla arttı .Tesla, web sitesinde çeşitli ürünler satmaktadır. Ürünlere örnek olarak siber ıslık, Cybertruck’ın kopyaları ve şapkalar verilebilir.

  • Tesla CEO’su Elon Musk’ın otomobil şirketinin web sitesinde ürün satın almak için kullanılabileceğini söylemesinin ardından meme kripto Dogecoin’in fiyatı %40’tan fazla arttı.
  • Musk’a göre Dogecoin, Bitcoin’e kıyasla bir ödeme mekanizması olarak daha uygun.
  • Dogecoin bu yıl kabaca %5,900 arttı.

Kuzey Amerika’nın hacim olarak en büyük ticaret borsası olan Coinbase’de, Dogecoin’in fiyatı bu sabah Musk’ın tweet’inden sonra bir saat içinde yaklaşık %44 artarak 0,23 dolara yükseldi. Daha sonra düştü ancak şu anda 0.20 dolardan el değiştiriyor. Kripto para biriminin bu yazı itibariyle 25.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve Coinmarketcap’a göre kripto piyasalarındaki en değerli dokuzuncu madeni para.

Dogecoin destekçileri, bunu perakende web sitelerinde bir ödeme seçeneği haline getirmek için yaygara koparıyor. Twitter’daki #dogearmy etiketi, şirketlerdeki CEO’ları ve önde gelen sözcüleri, madeni parayı perakendecilere bir seçenek olarak sunmak için kulis yapıyor. Tiyatro zinciri AMC Entertainment Holdings, Inc. ( AMC ) bu ayın başlarında baskıya boyun eğdi ve bir kripto para cüzdanı olan BitPay kullanarak zincir için dijital hediye kartlarının satın alınmasını sağladı.

TIME dergisi tarafından Yılın Kişisi seçilen Musk, işlem hacmi ve işlem başına maliyeti daha düşük olduğu için Dogecoin’in Bitcoin’e kıyasla işlemler için “daha uygun” olduğunu söyledi. Musk’a göre, Dogecoin “insanları bir değer deposu olarak biriktirmek yerine harcamaya teşvik ediyor.” Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto, başlangıçta kripto para birimini bir işlem aracı olarak tasarlamıştı. Ancak yavaş işlem süreleri, fiyat oynaklığı ve ağ kapasitesi sınırları, tüccarlar arasında benimsenmesini engelledi.

Dogecoin’in onun yerine geçip geçemeyeceği belli değil. Bir şaka olarak başlatılan kripto para birimi, daha önce bir hayır işinde kullanılmıştı ve kayıtlı bir işlem kullanım durumu yok. Bitcoin’den klonlanan kod tabanına yapılan güncellemeler nadirdir. Pandemi sırasında Dogecoin, meme hisse senetleri için yatırımcı coşkusundan yararlandı. Fiyatı bu yıl kabaca %5,900 arttı ve bir noktada neredeyse 0,70 dolara ulaştı. Sık sık kripto para birimi hakkında tweet atan Musk bile, Saturday Night Live komedi skeç şovunda göründüğü sırada bunu bir “koşuşturma” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu