Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Terraform Labs 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Alacak

Bitcoin'e boğa'mı geliyor ayı'mı?

Blok zinciri şirketi Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, firmanın Terra USD (UST) sabit parasının istikrarını sağlamak için 10 milyar dolar değerinde bitcoin satın alma planlarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

10 milyar dolarlık bitcoin rezervine sahip UST, bitcoin standardının yeni bir parasal dönemini başlatacak. Kwon, Bitcoin’in harcaması daha kolay ve saklaması daha karlı olan merkezi olmayan bir elektronik para birimi olduğunu söyledi.

Prior, Terra USD sahiplerinin diğer sabit paralar için büyük miktarda madeni para alışverişi yapmaya başlaması durumunda, bitcoin rezervlerinin ek bir destek görevi göreceğini açıkladı. Kwon’a göre şirket, “matematik, UST oranını istikrarsızlaştırmanın mevcut riski hakkındaki aptalları susturana kadar” rezervler oluşturmaya devam edecek.

17 Mart’ta Kwon, Terraform Labs’ın çoktan bitcoin almaya başladığını doğruladı. Satın alınan coin sayısını belirtmedi ve şirketin 10 milyar dolarlık coinleri ne kadar biriktirmeyi planladığını söylemedi.

Dikkatinizi Çekebilir: En iyi XRP Ledger geliştiricilerinden biri Ripple’dan ayrıldı

Terra (LUNA) kripto para birimini başlatan Luna Foundation Guard da bitcoin’e yatırım yapmak istiyor. Şirket, LUNA’yı UST ile takas edecek, Eğri havuzuna stabil coin satacak ve elde edilen gelirle bitcoin satın alacak. Terraform Labs gibi, Luna Foundation Guard da madeni paraları depolayacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu