Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTerra (LUNA)

Terra USD Stablecoin artık perakende ödemeler için kabul ediliyor

Terra USD Stablecoin artık perakende ödemeler için kabul ediliyor

Web3 perakende ödeme platformu JINKOU, ödeme yöntemi olarak Terra Labs’ın Terra USD (UST) sabit paralarını kabul eden terminalinin bir demo videosunu yayınladı.

Kullanımı kolay ödeme terminali, kurulu bir UST cüzdanı olan herhangi bir mobil cihaz tarafından taranabilen bir QR kodu sağlar. QR kodunu taradıktan sonra kullanıcı, satıcıya UST işlemini yetkilendirebilir.

Tüm prosedür 15 saniye sürer ve Apple Pay veya Google Pay ile ödeme gibi görünür.

JINKOU ekibi, Tayland ve Türkiye’nin bu sistemin stres testini gerçek koşullarda ilk uygulayan ülkeler olacağını söyledi.

Terra USD (UST), piyasa değeri bakımından 14. en büyük kripto para varlığıdır ve popüler merkezi olmayan (algoritma destekli) sabit paralardan biridir. Piyasa değerinin 14.4 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor, bu da ana Ethereum tabanlı Maker DAI rakibinden %50 daha yüksek.

Dikkatinizi Çekebilir: Bu 3 Altcoin’den Hangisi Daha İyi? Kevin O’Leary bu soruyu yanıtladı

UST ihraç süreci, kendi Terra LUNA kripto para birimi aracılığıyla Luna Foundation Guard (LFG) tarafından denetlenir. UST’nin ABD dolarına sabitlenmesini sağlamak için LFG, ekosistemine likidite enjekte ediyor.

Bu ay, beş milyon LUNA jetonu, 450 milyon dolar değerinde UST ihraç etmek için Stabilcoin modülüne transfer edildi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu