HaberlerKripto Para Haberleri

Tennessee Milletvekili Kripto Dostu Faturalar Önerdi

Devletin Kriptoya Yatırım Yapmasına İzin Veren Değişiklik

Tennessee Temsilciler Meclisi üyesi olan Jason Powell’ın yeni tasarısı (Tennessee Meclisi Bill 2644), Tennessee’ye ait ilçe ve belediyelerin yanı sıra devletin kendisinin kripto para birimleri ve NFT’ler gibi dijital varlıklara yatırım yapabilmesi gerektiğini öne sürüyor. Teklif başlangıçta, devlet kurumlarının atıl fonlarla yatırım yapabilecekleri yetkili varlık sınıflarını listeleyen mevcut durum kodunda bir değişiklik olarak oluşturulmuştur. Tasarı, daha fazla değerlendirilmek üzere Meclis Finansmanı, Yollar ve Araçlar Alt Komitesine havale edildi.

Kripto Komitesi İçin Öneri

O günün erken saatlerinde Powell, kripto ve blok zinciri endüstrisi ile ilgili başka bir yasa tasarısı önermişti. Önerdiği Tennessee House Bill 2643, eyalet milletvekillerine, devletin endüstri için ileri görüşlü ve iş yanlısı bir devlet olarak ilerlemesini sağlamak için blok zinciri ve kripto dünyasındaki karmaşıklıkları inceleyecek bir komite oluşturmayı düşünmeye çağırdı. Ayrıca teklifinde, böyle bir komitenin kripto endüstrisi için elverişli bir ekonomik ortamın geliştirilmesine yardımcı olacağını ve böylece kripto uzmanlarının ve meraklılarının dikkatini çekeceğini iddia etti. Powell, bir süredir benzer faturalar öneriyordu. 2018’de Tennessee’de akıllı sözleşmelerin kullanımına odaklanan bir yasa tasarısı sunmuştu.

Dikkatinizi Çekebilir: Washington Nationals, İlk Sports-DAO Ortaklığında Terra İle Bir Araya Geldi

Önerilen Komite Görevleri

Ayrıca, komitenin alanı yöneten yasaların durumunu tespit etmek için ülke genelinde kripto ve blok zinciri hakkındaki verileri analiz etmesi gerekecek. Komite ayrıca endüstri uzmanlarıyla iletişim kuracak ve Tennessee’yi mevzuat yoluyla bir blok zinciri ve kripto merkezi olarak tanıtacak.

Tasarı kabul edilirse, komite başkanının rolü eyalette şu anki ticaret ve sigorta komiseri olan Carter Lawrence’a düşecek. Ek olarak, komite üyelerinin kripto para biriminde deneyimli ve federal menkul kıymetler yasalarını anlayan bir temsilci içermesi gerekir.

Devletlerin Kripto İle İlgili Mevzuatı

ABD Anayasası’ndaki 10. değişiklik, iş ve ticaretin belirli yönlerini hangi organın yönettiğini belirlemeye çalışırken, eyalet ve federal düzeydeki yasa koyucular arasında genellikle kafa karışıklığına yol açar. Bu yamalı mevzuat, kripto endüstrisinin üstesinden gelmesi gereken ciddi bir engeldir ve Powell’ın iki faturasının getirilmesi, Tennessee eyaleti için daha basit hale getirilmesine katkıda bulunabilir. Geçen yıl, kripto dostu yasalar getirerek, “Amerika’nın kripto merkezinin” resmi olmayan konumu için rekabet eden, kripto yarışında ilerlemeye çalışan çok sayıda eyalet gördü.

Örneğin, Texas Blockchain Zirvesi’nde Senatör Ted Cruz , devletin kripto evreninin merkezi haline geldiğini görmek istediğini açıkladı. Ayrıca Kentucky Valisi Andy Beshear, eyalette faaliyet gösteren kripto madencileri üzerindeki satış vergisini azaltmak için Mart 2021’de bir yasa tasarısı imzalamıştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu