HaberlerKripto Para Haberleri

Teksaslı Adam Arizona’da Yasadışı Kripto Para Borsası Çalıştırmaktan Suçlu Olduğunu İtiraf Etti

Bu ay, Brannen Sage Mehaffey, IRS tarafından bir yıl süren soruşturmanın ardından Arizona’da yasadışı bir kripto para birimi para transferi borsası işletmekten suçlu bulundu.

Austin, Teksas’ta bir para aktarma işi yürüten, ancak Arizona’daki bireylere bitcoin satan Mehaffey. Mehaffey, 21 Ekim 2020’de IRS Suç Soruşturması ile Özel Ajanlar tarafından tutuklandı.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna Yasadışı Kripto Para Borsalarını Kapattı

Mehaffey başlangıçta sanal varlıkları yasadışı olarak nakit parayla değiştirmekle suçlandı.

Mehaffey, eşler arası satışları, Bitcoin ATM’lerini ve LocalBitcoins’deki hesapları kullanarak Ocak 2018 ile Mart 2020 arasında 4.000.000 dolardan fazla transfer yaptı. Müfettişler, varlıkların büyük bir bölümünün şüpheliye ait Chase Bank, Wells Fargo Bank ve Bank of America’daki banka hesaplarına kadar takip edildiğini tespit etti.

IRS Suç Soruşturması’ndan Kamu Bilgilendirme Memuru Brian Watson’a göre, 15 Şubat 2022’de Phoenix’te sabah 11:30’da Yargıç Dominic W. Lanza’nın önünde ceza verildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu