Bitcoin HaberleriHaberler

Teksas Valisi Greg Abbot, Seçimler Yaklaşırken Bitcoin Madenciliğini Destekliyor: Bitcoin (BTC) Haberleri

Teksas Valisi Greg Abbot, Seçimler Yaklaşırken Bitcoin Madenciliğini Destekliyor: Bitcoin (BTC) Haberleri

Bu, diğer bazı yargı bölgelerinin, elektrik şebekesine eklediği stres nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasakladığı bir zamanda geliyor.

Elektrik Şebekesinin Stabilize Edilmesi

Teksas valisi, Bitcoin madencilerinin, talep arttıkça yetişmek için mücadele eden Teksas elektrik şebekesini stabilize etmeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Bitcoin madenciliği enerji yoğun olduğu için kayda değer bir eleştiriye maruz kalırken, Senatör Ted Cruz ve Austin Belediye Başkanı Steve Adler gibi onu enerjiyle ilgili çeşitli sorunlara bir çözüm olarak gören politikacıların büyüyen bir listesi var.

Belediye Başkanı Abbott, Bitcoin madencilerinin ve Bitcoin madenciliğinin devlete girmesiyle birlikte, talep artışı göz önüne alındığında, herkese fayda sağlayabilecek ek altyapı inşa edeceğini umarak bu büyüyen politikacı listesine katıldı.

Bir Teetering Izgarası

Teksas’taki seçmenler, tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda yeterli ve uygun fiyatlı gücü sağlayamayan Teksas elektrik şebekesinin idaresinden pek memnun değiller. Daha geçen kış, eyalette yüzlerce ölüme yol açan birkaç elektrik kesintisi yaşandı.

Abbott’un önerisi riskli olsa da madencilerin yıllardır teşvik ettiği bir öneri. Bitcoin madencilerini devlete davet etmek, altyapı oluşturmak ve daha fazla enerji üretimine yardımcı olmak için önemli bir finansal teşvik yaratıyor. Olumsuz tarafı, zaten gerilmiş bir elektrik şebekesine daha fazla stres ve talep davet ediyor.

Bitcoin: Madenciler İşbirliği Sözü Veriyor

Vali Abbott, Bitcoin madencilerinin, devlet tarafından emredildiğinde, özellikle talepte bir artış olduğunda, operasyonları duraklatacağı gerçeğine güveniyor. Bu yaklaşım, daha fazla sakatlayıcı kesintiyi önlemek için kış aylarında Bitcoin madenciliğini yasakladığını açıklayan İran’ınkine benzer.

Eleştirmenler, Bitcoin madencilerinin madencilik operasyonlarını uzun süre durdurmayı ve başlatmayı göze alamayacağını iddia etse de, madenciler bu fikre katılıyor gibi görünüyor. Önde gelen iki Bitcoin madencisi, valinin gerektiğinde operasyonları duraklatma talebine uyma sözü vererek desteğini artırdı.

Texas Blockchain Konseyi Başkanı Lee Bratcher, şunları söyledi:

“Vergi geliri getiren, istihdam yaratan ve aynı zamanda bir şebeke güçlendirme mekanizması olan gerçekten sağlıklı bir dinamik. Vali Abbott çok destekleyici oldu.”

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin: Fantom, Nexo’dan Yerel Belirteç Desteğini Duyurdu – Altcoin Haberleri

Büyüyen Bir Operasyon

Texas Blockchain Konseyi tarafından toplanan verilere göre, şu anda Teksas’ta bulunan 27 madencilik operasyonu var ve Digital Currency Group tarafından desteklenen Foundry dahil olmak üzere birkaç tane daha boru hattında. Teksas, madencilik faaliyetlerine genel bir yasak getiren diğer ülkeler sayesinde madencilik faaliyetlerinde önemli bir büyüme kaydetti. En büyük baskı, bir zamanlar madencilik operasyonlarının merkezi olan Çin’de gerçekleşti. Çin baskısından sonra, birçok madenci operasyonlarını Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıdı.

Kosova gibi diğer ülkeler de enerji şebekesindeki ek yükü gerekçe göstererek Bitcoin madenciliğini yasakladı.

BTC Yavaşça Yenilenebilir Enerjiye Geçiyor

Bitcoin madencilik operasyonlarının Amerika Birleşik Devletleri’ne göçü, BTC’nin yavaş yavaş yenilenebilir enerjiye geçtiğini ve ABD’deki madencilerin Çin’deki kömürle çalışan elektrik santrallerine kıyasla yenilenebilir enerjiye bağımlı olduğunu gördü. Bu, özellikle Senatör Ted Cruz gibi Cumhuriyetçi parti üyelerinin Teksas’ın bir kripto para birimi merkezi haline geldiğini görmek istediğini belirtmesinden sonra, Bitcoin madencilik endüstrisine karşı argümanlara karşı olduğunu kanıtladı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu