Ekonomi Haberleri

Tayland Bankası: Ödemeler için Kripto Kullanmayın

Tayland Bankası: Ödemeler için Kripto Kullanmayın

Tayland Merkez Bankası (BoT), “mal ve hizmetler için ödeme olarak Bitcoin ve Ether gibi dijital varlıkları” talep eden firmaların morarma peşinde olduklarını söylüyor.

Merkez bankası Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto ödemelerinin yaygınlaşması durumunda ülkenin finansal sistemine ilişkin riskleri azaltmak için Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile koordine edeceğini söyledi.
Bankanın ödeme sistemleri politikasından sorumlu başkan yardımcısı Siritida Panomwon Na Ayudhya, BoT’nin dijital varlıkların gelişimini sürekli olarak izlediğini söyledi ve kriptonun Tayland’da bir tür yasal ihale olmadığını vurguladı.
“BoT, dijital varlıkların mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılmasını desteklemiyor; bu, Uluslararası Para Fonu (IMF), Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) gibi birçok uluslararası kuruluş ve düzenleyici ile tutarlı bir görüş. ve İngiltere, Avrupa Birliği, Güney Kore, Malezya merkez bankaları,”BoT bir söyledi açıklamada.

Ayudhya ekledi:

“Dijital varlıkları bir ödeme aracı olarak kullanırken, hem ödeyen hem de alıcı fiyat dalgalanması, siber hırsızlık ve kara para aklama gibi risklerle karşı karşıya kalabilir.”
Açıklama, BoT’nin gelecek yıl bir perakende merkez bankası dijital para birimini (CBDC) denemeyi planladığı bir dönemde geldi.
Bu yılın başlarında BoT, Terra’nın baht cinsinden sabit parasının “yasadışı” kullanımına karşı uyarıda bulunduktan sonra stablecoin düzenlemeleri yayınlayacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu