Bitcoin HaberleriEditörün Seçtikleri

Tatiliniz “Tembel” Geçiyorsa Sizin İçin Beş Bitcoin Kısa Filmleri: Enerji, Para ve… Sepet İçeri Gel?

Bitcoin Short #1- “This Machine Greens” (38 dakika)

Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimi bir hata mı yoksa bir özellik mi? Bu belgeselin “tezi, sürecin “çevre için net bir pozitif” olduğudur. Amaç, “Bitcoin madenciliği hakkındaki birçok yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmak”tı. “Steal This Film” ile ünlenen Jamie King tarafından yönetilen ve Enrique Posner ve Swan Bitcoin tarafından üretilen.

CoinFili’ye göre, Bölüm 1’de Petrodollar sistemine odaklanıyorlar:

“ABD Ordusunun Petrodolar’ı tam anlamıyla nasıl desteklediğini öğrenmek için “Bu Makine Yeşilleri”ni izleyin. Ve elbette, ABD Ordusu her yıl sonsuz enerji kullanıyor. ABD’nin Suudi Arabistan ile yaptığı anlaşmayı öğrenin. ABD Ortadoğu’yu koruyacaktı. Suudiler, “Küresel petrol piyasası dolarla yönetilecek. Para birimi için sürekli bir küresel talep sağlamak. ” Bu önemli anlaşmanın sonuçlarını düşünün.”

CoinFili’ye göre, 2. Bölümde Bitcoin madenciliğinin yeşil enerji girişimlerini nasıl finanse edeceğini açıklıyorlar:

“Alex Gladstein’a göre Bitcoin, “Yeni alanların elektrifikasyonunu ve yeni ekonomik faaliyetlerin yaratılmasını” finanse edebilir. Bu makine, eğer isterseniz, çevre dostudur. Ve eğer temiz enerji için altyapıdan bahsediyorsak, Magdalena Gronowska bunu şöyle açıklıyor:

“Yenilenebilir enerji tesislerinin inşaatlarını cüret ediyor. Ve öngörülebilir bir alıcınız, öngörülebilir bir gelir akışınız olduğunda, operasyonlarınızı planlamak kolaydır. Ve bu kesinlik, o sitenin inşa edildiği anlamına geliyor.”

Bitcoin Short #2- “Human B” (73 dakika)

Bu son Alman belgeseli, bugüne kadar üretilen Bitcoin’e yönelik en iyi tanıtımlardan biridir. Bunun da ötesinde, yönetmenler Aaron Mucke ve Eva Mühlenbäumer, bir nehir gibi akan ve izlemesi estetik bir zevk olan şık bir görsel-işitsel eser yarattılar.

CoinFili’ye göre bu belgeselin tanımı;

“Human B” bize Almanya ve Avusturya’daki insanların Bitcoin fenomenini nasıl gördüğünü gösteriyor. Bu dünya çapında bir harekettir ve dışarıdaki tüm sesleri dinlemek önemlidir. Belgeselde Der Gigi ve Anita Posch gibi Bitcoin yazarlarından haber alıyoruz. Ekonomist ve punk rockçı Marc Friedrich ve gazeteci Friedemann Brenneis’ten. Ayrıca, sonunda şovun yıldızı olan Jan gibi normal bir insandan.

#3- “Hard Money” (34 dakika)

Bu, başlı başına Bitcoin ile ilgili değil. Bu Bitcoin kısa para hakkındadır. Bitcoin’in gezegen için neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için insanların paranın gerçekte ne olduğu konusunda bir tazeleme kursuna ihtiyacı olabilir. Bu belgesel, Saifedean Ammous’un “Bitcoin Standardı”nın ilk birkaç bölümüne benziyor ve oradaki en önemli Bitcoin filozoflarından bazılarının seslerini içeriyor. Richard James’in yönettiği filmlerden.

CoinFili, özellikle bu filmi izlemenizi tavsiye ediyor. Filmin sonun öğrenecekleriniz aşağıda yazıyor;

“Hard Money belgeselini izleyin ve şu soruları yanıtlayabileceksiniz: Altın neden önde gelen sabit para birimi biçimi olarak seçildi? Altının “ciddi kusurları” nelerdi? Enflasyon nedir ve hükümet bunu nasıl gizler? Dolar ve altın arasındaki ilişkinin kırılması, piyasa ile gerçeklik arasındaki ilişkiyi nasıl da bozdu. Düşük ve yüksek zaman tercihi nedir? Kısmi rezerv bankacılığı ne yaratır? Borç veren kurumlar neden etkin bir şekilde yeni para basıyor?”

Bitcoin Short #4- “Bitcoin is Generational Wealth (Bitcoin Nesillerin Zenginliğidir)” (15 dakika)

Bu, türün bazı tekniklerini kullanmasına rağmen bir belgesel değil. Ayrıca, bu listede CoinFili’den olumlu bir inceleme almayan tek örnek bu. Nedenmi? Senin için bu filmde spoiler verip mahvetmeyeceğiz. Önce filmi izleyin ve ardından bağlantılı metni okuyun. Matt Hornick’in yönettiği. Tomer Strolight tarafından yazıldı ve anlatıldı.

“Yarı spekülatif kurgu, yarı tahmine dayalı programlama, “Bitcoin Nesillerin Zenginliğidir” başlı başına bir tür. Profesyonel bir montaj oluşturmak için yüksek kaliteli stok görüntüleri kullanan film işe yaramalıdır. Ama öyle değil bu film hiç bir işe yaramıyor. Senaryo berbat mı? Evet. Film, her Bitcoin kullanıcısının hayalini kurduğu pastoral bir geleceği gösteriyor, ancak oraya nasıl ulaştığımızı açıklamıyor. “Bitcoin bunu düzeltir” gülünç noktası…

Dikkatinizi Çekebilir: Sam Bankman-Fried Bitcoin’nin “Çok fazla enerji kullandığını” Savunuyor

#5- “Lynchpin” (21 dakika)

Bu amatör basketbolla ilgili. Bitcoin ile tek bağlantısı, Swan ve Bitcoin Movie Club’ın onu finanse etmesi ve üretmesidir. Bu birçok şeyin ilki mi yoksa tek seferlik bir şey mi? Şirketlerin bu hikayenin birkaç bölümünü finanse edecekleri konuşuluyor, ancak bu konuda bizden alıntı yapmayın. “Lynchpin”in bir TV şovu olması gerekiyordu, bu yüzden bu açıdan mümkün görünüyor. Hepinizi haberdar edeceğiz. Mike Nicoll’un yönettiği bri film.

Amerika’nın en tanınmış basketbol oyuncusu”, “Lynchpin’in” yıldızı. Covid vurmadan önce bu karizmatik adam reddedemeyeceği bir teklif alır. Tüm kısa film, sponsorları değiştirmeye ve bir lig yaratmaya çalışmasını takip ediyor. Bu, Etop’u Roc Nation’a ve Puma’nın yaratıcı yönetmeni olan patronu Jay Z’ye taşıyor. Tüm işletme doğru yolda görünüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu