Bitcoin HaberleriHaberler

Taproot, Liquid Network Ve Bitcoin’e Yeni Teknoloji Ve İşlevsellik Getiriyor

Taproot, Liquid Network Ve Bitcoin'e Yeni Teknoloji Ve İşlevsellik Getiriyor

Liquid’e Yeni İyileştirmeler Getirme

En son güncelleme Pazar günü tamamlandı ve Liquid Network haberi duyurmak için Twitter’a gitti.

“Liquid, geçtiğimiz Pazar günü en son güncellemesini aldı. Taproot ve yeni işlem kodları, dünyanın önde gelen yan zincirinde etkinleştirilerek Taproot’un tüm avantajlarının yanı sıra yeni işlem kodlarının mümkün kıldığı yeni kullanım durumları da etkinleştirildi.”

Taproot artık Liquid’de yayınlandığında, yan zincirde önemli iyileştirmeler uygulanabilir.

  • Kullanılmayan komut dosyası dalı gizleme yoluyla gizlilik iyileştirmesi
  • Swap İşlemleri yoluyla BTC’yi Liquid’i açıp kapatmak için komut dosyası içermeyen komut dosyalarının kullanılması
  • Çoklu imza işlemleri söz konusu olduğunda daha fazla verimlilik
  • Gizli adresler için Blech32m kodlaması

Sadeliğin Uygulanmasına Yönelik Önemli Bir Adım

Taproot soft fork , Simplicity on Liquid’in uygulanmasına yönelik önemli bir adımın tamamlandığını gösterdiğinden Liquid için önemli bir adımdır. Sadelik, şu anda kullanılan Bitcoin Komut Dosyasının yerini alacak yeni ve daha etkileyici bir dildir. Basitlik, değişiklik için fikir birliği varsa, Bitcoin ana zincirindeki Bitcoin Komut Dosyasının yerini alabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: Google’ın Dijital Kartlarda Kriptoyu Etkinleştirme Seçeneklerini Araştırdığı Bildirildi

Liquid Hakkında Küçük Bir Bilgi

Liquid Network, kullanıcılara daha hızlı ve gizli Bitcoin işlemleri sağlayan bir ödeme ağıdır. Bitcoin’in bir yan zinciri olduğundan, kullanıcılar BTC’yi ana zincir ve yan zincir arasında doğrulanabilir bir 1: 1 sabitleyici aracılığıyla sorunsuz bir şekilde taşıyabilir.

Liquid Network, kripto pazarlarının verimliliğini önemli ölçüde artırır ve Exchange platformları, OTC Trading masaları, perakende tüccarlar ve varlık ihraç edenler tarafından kullanılır.

Liquid Kullanım Durumları

Bitcoin‘in bir yan zinciri olarak Liquid Network’ün Bitcoin ekosisteminde birkaç kullanım durumu vardır. Bir dakikalık blok süresi ile daha hızlı işlemler sağlar. Ayrıca, işlemlerin gizliliğini önemli ölçüde artırarak, işlem yapılan varlığın miktarı veya türü gibi bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülmesini engeller. Liquid, aynı zamanda, Liquid Bitcoin ile aynı özelliklere sahip varlıklarla birlikte, herkesin güvenlik belirteçleri, sabit paralar ve dijital koleksiyonlar gibi varlıkları yayınlamasına da izin verir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu