HaberlerKripto Para Haberleri

Takip Etmeniz Gereken En İyi 15 Kripto Uzmanı

Sosyal Medyada Takip Etmeniz Gereken En İyi 15 Kripto Uzmanı

Kripto para birimine güç veren teknoloji ve dijital para birimleri yaratma girişimleri 1980’lerden ve 1990’lardan beri var. Aslında, bir dijital para birimi kurmak için en erken girişimlerden biri 1990’larda DigiCash ile gerçekleşti.

İlk kripto para birimi olarak kabul edilecek olan Bitcoin’in yaratılmasıyla 2009’a hızlı bir şekilde ilerleyen ve şimdi her ay çok sayıda farklı kripto para biriminin doğuşunu görüyoruz.

Bugün, tahmini toplam değeri 1,7 trilyon ABD doları olan 10.000’den fazla farklı kripto para birimimiz var . Piyasa değeri milyarlarca dolar olan en iyi kriptolardan bazıları Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin ve Dogecoin’dir.

Sosyal Medyada Takip Edilecek En İyi 15 Kripto Düşünce Lideri

Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto para birimleri, çeşitli nedenlerle son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Kriptoyu geleceğin para birimi olarak gören yatırımcılardan ve merkezi olmayan kontrol ve işleme fikrini seven bireylerden, kriptoyu güçlendiren teknolojiyi seven kişilere kadar, sektörle ilgilenen bireylerde hiçbir eksiklik görmüyoruz.

Görüşlerini paylaşmak için çeşitli sosyal medya platformlarını kullanan çok sayıda kripto düşünce lideriyle, listeyi sadece 15’e daraltmak zordu. Görevi, yalnızca takipçilerinin sayısına değil, aynı zamanda nasıl yapıldığına da odaklanarak başardık. Blockchain endüstrisinin bütünsel bir görünümünü desteklemek için farklı sosyal medya platformlarını kullandılar.

Twitter ve YouTube gibi platformlarda yer alan düşünce liderlerini seçtik ve sektöre daha derinlemesine bakmak isteyenler için bir dizi kripto web sitesini ve blogunu da listeye ekledik. Ayrıca , kendi başına etkileyici olmasa da sektörde saygı duyulan ve aranan bireyleri dahil etmek için bir etkileyicinin ne olduğuna dair daha geleneksel tanımdan biraz saptık .

1. Vitalik Buterin – @VitalikButerin

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin – kaynak: twitter.com

Ethereum kurucu ortağı ve dünyanın en genç kripto milyarderlerinden biri olan Vitalik Buterin ile herhangi bir kripto etkileyici listesine başlamaktan daha iyi bir yol olabilir . Ethereum’daki çalışmaları ile tanınan Buterin, Bitcoin topluluğunda yazar ve geliştirici olarak da yer almıştır. Ayrıca, listemizde de bulunan bir web sitesi olan Bitcoin Magazine’in kurucu ortağıdır.

Şu anda aktif olduğu Twitter’da yaklaşık 1,9 milyon takipçisi var. Twitter’da, kripto ve blok zinciri hakkında anlayışlı yorumlar paylaştığını görebilirsiniz. Platformda, kripto ve blok zincirinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak isteyen herkes için özellikle yararlı olan kripto hakkındaki incelemeleri, makaleleri ve diğer değerli kaynakları paylaşıyor.


2. Roger Ver – @rogerkver

Roger Ver
Roger Ver – kaynak: twitter.com

“Bitcoin Jesus” olarak bilinen Roger Ver, 2011 yılında Bitcoin’in ilk destekçilerinden biriydi. Blockchain teknolojisini ilk benimseyenlerden biriydi ve Bitcoin, Ripple, Kraken, ve Purse.io. Ayrıca kriptoyu bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayan ilk girişimcilerden biri olarak biliniyor.

Twitter’da yaklaşık 720.000 takipçisi var ve beslemesi, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i çevreleyen konular, etik hususlar ve hatta ara sıra dünyevi bilgelik parçaları da dahil olmak üzere Bitcoin ve kripto hakkındaki en son haberler ve bilgiler için değerli bir kaynak haline geldi. Bitcoin Jesus olarak bilinen adamdan başka ne bekleyebilirsiniz?


3. Andreas M. Antonopoulos – @aantop

Andreas M. Antonopoulos
Andreas M. Antonopoulos – kaynak: twitter.com

Andreas Antonopoulos, Bitcoin ve blok zinciri savunucusu olarak da bilinen Yunan-İngiliz bir teknoloji girişimcisidir. Ayrıca, Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Currencies, Mastering Ethereum ve The Internet of Money gibi Bitcoin’i ve blok zinciri endüstrisini açıklamaya yardımcı olan kitaplar yazmış bir yazardır.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Bir Baloncuk mu?

Farklı sosyal ve dijital platformlarda aktiftir. 600.000’den fazla takipçisi olan bir Twitter hesabına sahip olmasının yanı sıra, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, blockchain ve kripto para birimi hakkında videolar yayınladığı popüler bir YouTube kanalı olan aantonop’u da yönetiyor . Bu videolar sektöre derinlemesine bir bakış sunarak onları blok zinciri ve kriptoyu ve nasıl çalıştıklarını daha iyi anlamak isteyen yeni başlayanlar için harika bir başlangıç ​​noktası haline getiriyor. Kanalda ayrıca röportajlar, soru-cevaplar ve canlı yayınlar paylaşıyor. Onun üzerinde web , o senin kripto eğitimini desteklemek yardımcı olacağız atölye ve diğer kaynakları sunar. Tüm bu platformların yanı sıra Antonopoulos , Şifresiz Podcast ve Bitcoin Podcast’in Konuşması olmak üzere iki podcast de çalıştırıyor .


4. Tim Draper – @TimDraper

Tim Draper
Tim Draper – kaynak: twitter.com

Önde gelen bir risk sermayedarı ve risk sermayesi şirketi Draper Fisher Jurvetson ve Draper University’nin kurucusu Tim Draper, Skype, Tesla, SpaceX, Twitter ve Coinbase’e yatırım yaptı. Ayrıca Bitcoin fiyat tahminleri ve bu özel dijital para birimine sesli desteğiyle tanınıyor.

Draper, yaklaşık 185.000 takipçisi olan Twitter hesabında Bitcoin, kripto ve dijital para birimleri için fırsatlar hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.


5. Charlie Lee – @SatoshiLite

Charlie Lee
Charlie Lee – kaynak: twitter.com

Litecoin kurucusu ve eski Coinbase Mühendislik Direktörü Charlie Lee, Twitter’da bir milyona yakın takipçiye sahip ve bu da onu daha popüler düşünce liderlerinden ve kripto otoritelerinden biri yapıyor. Lee, Twitter hesabında en son Litecoin ve Litecoin Foundation haberlerinin yanı sıra kripto ile ilgili en son makaleleri paylaşıyor. Ara sıra kripto haberlerini ve sorunlarını daha erişilebilir ve esprili bir şekilde anlatan memler ve çizgi romanlar paylaşıyor.

Kripto ve nasıl çalıştığı hakkında en güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Lee, kısa süre önce BTCS Inc.’e Yönetim Kurulu’ndan biri olarak katıldı .


6. Anthony Pompliano – @APompliano

Anthony Pompliano
Anthony Pompliano – kaynak: twitter.com

Anthony Pompliano, sadece 930.000’den fazla takipçisi olduğu Twitter’da değil, bir dizi platformda daha aktif kripto etkileyicilerinden biridir. Öncü Bitcoin destekçilerinden biri olarak bilinir ve blok zinciri teknolojisi ve dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış bir hedge fonunun kurucusu ve ortağıdır.

Ayrıca , Bitcoin ve kripto tartışmaları, podcast’ler, röportajlar ve iş, teknoloji ve finans hakkında açıklamalar yayınladığı bir YouTube kanalı olan Anthony Pompliano’yu yönetiyor. Pompliano’nun ayrıca finans ve teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerle ilgili analizlerini paylaşan günlük bir haber bülteni olan The Pomp Letter adlı bir Substack bülteni vardır.


7. Erik Voorhees – @ErikVoorhees

Erik Voorhees
Erik Voorhees – kaynak: twitter.com

Dünyanın önde gelen kripto değişim platformlarından ShapeShift’in kurucusu ve CEO’su olarak bilinen Voorhees, aynı zamanda bir Bitcoin cüzdanı olan Coinapult’un da kurucu ortağıdır. Bitcoin ve kripto alanındaki tecrübesiyle, Bitcoin ve kripto girişimciliği söz konusu olduğunda önde gelen seslerden biri olarak müjdeleniyor. Görüşlerini aktif olarak 480.000 takipçisi ile Twitter’da paylaşıyor. Ayrıca Bitcoin ve ShapeShift hakkında makaleler yazdığı Medium‘da.


8. Ton Vays – @ToneVays

Ton Vays
Ton Vays – kaynak: twitter.com

Kripto teknolojisi aracılığıyla ekonomik özgürlüğün savunucusu olan Tone Vays, Instagram , YouTube ve kendi web sitesi ToneVays.com dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi platformlarda kanallar yöneten bir blok zinciri ve finansal danışmandır . Bağımsız bir içerik yaratıcısı olarak, kendi adını taşıyan YouTube kanalı , Bitcoin ticareti, Bitcoin yasası ve Bitcoin haberleri dahil olmak üzere Bitcoin ile ilgili çeşitli videolar içerir.

Twitter’da aktif ve Bitcoin ve kripto bağlamında Bitcoin güncellemeleri, projeksiyonları ve yaşam dersleri sunduğu platformda yaklaşık 240.000 takipçisi var.


9. John McAfee – @officialmcafee

John McAfee
John McAfee – kaynak: twitter.com

Evet, ünlü siber güvenlik yazılımı McAfee Antivirus’ün öncülüğünü yapan kişiyle aynı kişi. John McAfee o zamandan beri kripto alanına girdi ve kripto endüstrisi ve bir dizi gelişme hakkındaki analizini vermek için Twitter’a gitti. 1 milyon takipçisi olduğu sosyal medya platformunda kripto dahil birçok farklı konuda yaptığı güncellemeleri ve yorumlarını bulabilirsiniz. Ara sıra dünyevi bilgelik parçaları ve bazı mizahi yorumlar yayınlıyor.


10. Teknoloji Üzerine İvan – @IvanOnTech

İvan
İvan – kaynak: twitter.com

Ivan on Tech olarak da bilinen Ivan Liljeqvist , blok zinciri teknolojisinde uzmanlaşmış İsveç merkezli bir içerik yaratıcısıdır. Instagram ve Facebook gibi çeşitli çevrimiçi platformlarda aktif. Twitter’da 268.000 takipçisi var ve onlarla sık sık mizahi kripto paralar ve Bitcoin ve Ethereum güncellemeleri paylaşıyor. Ayrıca kriptoyla ilgili röportajlar, analizler, tartışmalar ve canlı konuşmalar hakkında videolar yüklediği Ivan on Tech adlı bir YouTube kanalı var.


11. CryptoBrekkie – @BVBTC

CryptoBrekkie
CryptoBrekkie – kaynak: twitter.com

Brekkie von Bitcoin olarak da bilinen CryptoBrekkie , benzersiz ve deneysel kripto sanat eserleri ile tanınan bir Bitcoin sanatçısıdır. Ayrıca Bitcoin sanatının videolarını yayınladığı bir YouTube kanalı var.


12. Dan Holding – @danheld

Dan Holding
Dan Hedl – kaynak: twitter.com

Bir Bitcoin girişimcisi olan Held, şu anda Kraken’de Büyüme Pazarlama Direktörüdür. Bitcoin ile ilgili her şeyi açıkladığı ve kriptoyu daha erişilebilir hale getirdiği Twitter’da aktif. Platformda yaklaşık 257,000 takipçisi var. Kendi Substack bültenini ve bir web sitesini yönetiyor ve Medium’da Bitcoin ve Kraken hakkında yazıyor.


13. Layah Heilpern – @LayahHeilpern

Layah Heilpern
Layah Heilpern – kaynak: twitter.com

Heilpern, kripto ve Bitcoin sorunlarını ve güncellemelerini tartışan İngiltere merkezli bir kripto etkileyicisidir. Kendi YouTube kanalının yanı sıra kriptoyla ilgili içerik sunan bir web sitesi var. Twitter’da 100.000’e yakın takipçisi var.


14. Kenn Bosak – @KennethBosak

Kenn Bosak
Kenn Bosak – kaynak: twitter.com

Bosak, kripto ve NFT’leri genel halk için daha erişilebilir hale getiriyor. 2015’ten beri Bitcoin kullanıcısı ve şimdi NFT bölgesine girdi. O sahip

NFT’ler hakkında konuştuğu kendi web sitesinin yanı sıra podcast ve NFT videolarına ev sahipliği yaptığı bir YouTube kanalı.


15. Ben Horowitz – @bhorowitz

Ben Horowitz
Ben Horowitz – kaynak: twitter.com

Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı ve ortağı olan Ben Horowitz, kripto analisti olarak da bilinen bir risk sermayedarı ve yazardır. 500.000’den fazla takipçisi olduğu Twitter’da iş, finans ve teknoloji hakkında konuşuyor ve zaman zaman kripto ve Bitcoin konularını ele alıyor.


En İyi Kripto Para Haber Sitesi coinfili.com olarak sizlere Dünyanın en iyi kripto para uzmanları, yorumcularını paylaştık. Umarım faydalı olmuştur yorumlarınızı içerik altında paylaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu