Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

SynFutures Kümülatif İşlem Hacimleri, DYdX Kripto Pazar Hakimiyetine Meydan Okuyarak 3 Milyar Dolara Ulaştı

SynFutures Kümülatif İşlem Hacimleri, DYdX Kripto Pazar Hakimiyetine Meydan Okuyarak 3 Milyar Dolara Ulaştı

Önde gelen merkezi olmayan türev borsalarından biri olan SynFutures , 27 Ocak’ta kümülatif işlem hacminde 3 milyar $’a ulaştığını duyurdu. Bu, Dune Analytics’in metrik analizine göre 55.000’den fazla kullanıcıya ulaşan platform için önemli bir kilometre taşıdır. SynFutures işlem hacimlerindeki yeni rekor, platformun V1 açık betasını piyasaya sürmesinden dört ay sonra geldi ve V2 birkaç ay içinde piyasaya sürülecek.

Kripto pazarı büyümeye devam ederken, merkezi olmayan türevler en çok aranan araçlardan biri haline geliyor. dYdX ve Synthetix gibi öncü borsalar bu pazarda adil bir başarı payına sahip olsalar da, merkezi olmayan kripto türevlerinin altında yatan potansiyeli henüz en üst düzeye çıkaramadılar. Bunun nedeni, belirli varlıkları veya ticaret çiftlerini listeleme konusundaki mevcut sınırlamaları ve nihayetinde kripto tüccarlarını bazı pazar fırsatlarını reddetmeleridir.

Dikkatinizi Çekebilir: Melania Trump’ın Son Kripto Açık Arttırması Flop Oldu

Öncekilerden farklı olarak, SynFutures türev ticaret platformu, büyük kripto para birimleri, altcoinler, endeksler, altın ve merkezi olmayan bir türev enstrümanda sentezlenebilen diğer tüm varlıklar dahil olmak üzere çok çeşitli varlıklara sahiptir. Bu platformu kullanan tüccarlar 150’den fazla listelenmiş çifte erişebilir; ek olarak, iki tıklamayla tek bir varlık alım satım çiftini listelemek için SynFutures Sentetik Otomatik Piyasa Yapıcıdan (sAMM) yararlanılabilir.

Hâlâ V1 açık beta sürümünde olmasına rağmen SynFutures, merkezi olmayan kripto türevleri pazarında dYdX protokolünün ciddi bir rakibi olduğunu kanıtlıyor. Halihazırda dYdX, yaklaşık 61.500 kullanıcısıyla ilk sırada yer alıyor ; ancak, bu protokolde işlem gören hacimlerin çoğu birkaç adresten gelir. Öte yandan, SynFutures’taki hacimler daha fazla dağılmış durumda ve ilk beş işlemci toplam işlem hacminin %5’inden daha azını oluşturuyor.

3 milyar dolarlık ticaret hacmi dönüm noktası hakkında yorum yapan SynFutures Kurucu Ortağı ve CEO’su Rachel Lin iyimserliğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“3 milyar dolarlık kümülatif işlem hacmi iyi bir başlangıç ​​noktası ve bu rakamın arkasında kaliteli bir çekiş gücümüz ve gelecekteki büyüme potansiyelimiz olduğuna inanıyoruz.”

Lin, “Genişlemenin bir sonraki aşamasını başlatmaktan ve kullanıcılarımıza ekosistemimize dahil olmaları ve etkileşimde bulunmaları için daha fazla fırsat sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanan SynFutures V2 ile platform, tek tıklamayla ticaret işlevi aracılığıyla kullanıcı deneyimini geliştirecek şekilde ayarlandı. Borsa ayrıca ürün grubunu Coin Marjinli Vadeli İşlemleri ve NFTures’u içerecek şekilde genişletecek; bunlar, tüccarların bireysel veya birkaç varlık içeren NFT sepetlerine dayalı olarak uzun veya kısa pozisyon almalarını sağlayan öncü türev enstrümanlar olacaktır.

Şu anda SynFutures platformu, Ethereum, BSC, Polygon ve Arbitrum dahil olmak üzere EVM uyumlu zincirlerde mevcuttur. 2022‘de Fantom, Near ve Avalanche gibi EVM uyumlu olmayan zincirlere ölçeklenmeyi planlıyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu