NedirRehber

Swipe Token (SXP) Nedir ?

SXP Nedir

SXP, Swipe Wallet’a güç sağlayan bir kripto para birimidir. Swipe Cüzdanı, Swipe Token SXP’nin, hizmetleri kullanmak ve para çekme dahil olmak üzere Cüzdan’ın tüm işlevlerini ve faydasını yerine getirmesini gerektirecek şekilde tasarlanmıştır. Swipe Cüzdan’daki kullanıcılar, doğrudan Cüzdan uygulamasında fiat para birimleri takası yapmak için kripto para birimleri satın alabilir, satabilir ve ödeme yapabilir, ayrıca Hediye Kartları satın alabilir ve desteklenen tüm varlıklar arasında anında alışveriş yapabilir.

ilgili içerik : Bitcoin Yasal mı?


Swipe, büyümekte olan Merkeziyetsiz Finans (DeFi) ekosisteminin bir parçası olarak kullanıcılarına farklı birçok ürün ve hizmet sunar. Swipe’in Visa banka kartı ve çoklu varlık DeFi uygulaması; kripto paralar, itibari para birimleri ve sabit coinler arasında anında takas yapmanıza imkan tanır.

Kullanıcılar, SXP jetonlarını lansman sırasında kullanabilirler ve ayrıca Cüzdan Sözleşmesindeki SXP’ye dayalı kademeli avantajlar da vardır. Tüm Swipe Cüzdanlar, görevlerini yerine getirmek için denetlenmiş bir Akıllı Cüzdan Sözleşmesine dayalı zincir üstü işlevleri etkinleştirmek ve kullanmak için 1 SXP depozitosu gerektirir. Protokol, Ethereum üzerine tasarlanmış ve oluşturulmuştur ve ağ ve işlem ücretlerinin %80’ini yok eder ve ücretlerin %20’si şirket tarafından tutulur. SXP daha sonra Swipe Ağının güvenliğini sağlamak için kullanılacaktır.

ilgili içerik : Bitcoin’in 2050’ye Kadar Küresel Finansta Baskın Güç Olacak

Aralık 2020 itibarıyla uygulama, dört sabit coini (USDT, USDC, BUSD ve DAI) ve iki itibari para birimini (USD ve EUR) desteklemektedir. Swipe’ın Visa banka kartı hizmeti, şu an için Avrupa’da kullanıma açıktır ve yakında ABD banka kartı da hizmete sunulacaktır.

Swipe’in tüm ürünleri, merkeziyetsiz bir dijital para birimi olarak hizmet eden yerel SXP tokenla desteklenir. Bu yerel para birimi, Swipe ekosisteminde birden fazla kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarından bazıları, token sahiplerini ödüllendirmeye ilişkindir. Fakat aynı zamanda token arzı, coin yakımları aracılığıyla zaman içinde düşürülecektir.

Daha Fazla Kripto Para Rehberi için tıklayın

Daha Fazla Altcoin Haberleri için Tıklayın.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu