Altcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberler

SushiSwap 4 Yeni Kripto Ürününü Tanıttı

Uniswap‘ın bir çatalı olan merkezi olmayan borsa Sushiswap , protokolle fon sağlayan geliştiricilere, tüccarlara ve kullanıcılara sağlanan olanakları genişletecek dört yeni Otomatik Piyasa Yapıcı veya AMM‘yi tanıttı. 

Paris’teki EthCC konferansında duyurulan, topluca “Trident” olarak adlandırılan AMM’ler, SushiSwap için yeni bir temel katman olarak işlev görecek ve kullanıcıların kendi likidite havuzlarını (farklı varlıkların yatırıldığı ve likidite sağlayan sözleşmeler) oluşturmasına olanak tanıyacak. benzersiz özellikleri. 

SushiSwap, Salı günü bunların dördünü zaten inşa etti. 

SushiSwap’ın “Trident” DeFi paketi

Birincisi, ConstantProductPool, yarım bir set token ve diğer yarısından oluşan temel bir “50/50” havuzudur. HybridPool, sabit paralar gibi benzer varlıkların değişimini sağlar. ConcentratedLiquidityPool, likidite sağlayıcılarının likidite sağlayacakları bir fiyat aralığı belirlemelerine olanak tanır ve WeightedPool, sağlayıcıların havuzlanmış jetonların dengesini manuel olarak ayarlamasına olanak tanır.

Bu ürünlerin her biri zaten farklı DeFi protokollerinde de mevcut. Örneğin, Uniswap, ilk 50/50 kripto havuzuydu ve en son v3 yinelemesi, konsantre bir likidite işlevi sunan ilk kişiydi. Curve Finance, orijinal stablecoin ve benzeri varlıklar AMM’dir, Balancer ise kullanıcıların bir havuzdaki varlıklarının ağırlıklarını değiştirmelerine olanak tanır.

Salı günü yaptığı açıklamada, SushiSwap çekirdek geliştiricisi Joseph Delong, yeni AMM’lerin maksimum gaz verimli olacak şekilde tasarlandığını ve her birinin likidite sağlayıcılarının tüccarlara istedikleri zaman uygulayabilecekleri “yapılandırılabilir ücretlere” sahip olacağını ekledi. 

AMM’ler, yeni çöpçatanlık yazılımı Tine ve yatırılan fonların Compound ve Yearn.finance gibi diğer kredi platformlarında kullanılmasına izin veren ve SushiSwap işlem hacimlerinden bağımsız bir getiri kaynağı sağlayan BentoBox aracılığıyla çalışacak. 

Geliştiriciler, “Örneğin,” diye yazdı, “bir kullanıcı bir limit emri verirse veya bir havuz için likidite sağlarsa, hiçbir takas gerçekleşmese bile, temel tokenler ek getiri elde eder.”

Lansmana rağmen, SushiSwap’ın yerel tokeni SUSHI, son bir saatte %0,6 ve gün içinde %6 düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu