Bitcoin HaberleriHaberler

Sürdürülebilir Bitcoin Madencilik Merkezi İnşa Etmek İçin Bitmain İle Merkle Standard Ortakları

Ortaklık, Merkle Standard ve Bitmain’in 150.000’den fazla ASIC madencilik teçhizatını barındırabilecek 500 megavatlık (MW) bir veri merkezi inşa ettiğini görecek. Bitcoin madencilik tesisi, “temiz” veya ekolojik olarak sürdürülebilir bir şekilde inşa edilmiş olarak lanse ediliyor ve yakın zamanda satın alınan Doğu Washington (Ponderay), Idaho’daki tesisinde kurulacak. Bugüne kadar Merkle Standard, bu yıl Mayıs ayına kadar madencilik tesisine teslim edilecek ve kurulacak olan Bitmain’in en son ASIC madencilik teçhizatı modeli S19 Pro + Hydro’dan 4.449 adet alan ilk ABD merkezli Bitmain müşterisidir.

Bitmain’in S19 Pro + Hydro’su, 188 TH/s (terahashes) nominal güce sahip olup, önceki model olan S19 J Pro’nun kapasitesini kabaca ikiye katlar. Madencilik teçhizatı, her birimin kapasitesini ve termal eşik sınırını önemli ölçüde artıracak hidro soğutma teknolojisine sahiptir. S19 J Pro modelinin güç verimliliği 27,5 J/TH (terahash başına joule) olarak derecelendirilmiştir. Bu son satın alma ile, Merkle Standard’ın isim plakası hash oranı yaklaşık 840 PH/s (petahash) kadar artırılacaktır.

“Ortak girişimimiz, Bitmain ile stratejik ortaklığımızı daha da sağlamlaştırıyor ve sektörün en verimli dijital varlık madenciliği veri merkezlerini geliştirmek için birleştirilmiş kaynaklarımızı kullanmaktan heyecan duyuyoruz. Bitmain’in karbon nötr stratejisi, Bitmain’i sürdürülebilir altyapı girişimimizi büyütmek için ideal bir ortak haline getiriyor” diyor Merkle Standard CEO’su Ruslan Zunurov.

Merkle Standard’a göre, girişimin çoğunluk sahibi olarak tesisin geliştirilmesini ve işletilmesini denetlemeyi planlıyor. Bu arada Bitmain, sitenin veri geliştirme kaynaklarında mühendisliğe öncülük edecek ve tesisin tüm madencilik makinelerini tedarik edecek.

Dikkatinizi Çekebilir: OpenSea Yatırım Kolunu Başlattı, Ekosistem Hibe Programı Başvurularını Açtı

Bitmain Madencilik Bölümü şefi Du Shisheng, “Geliştirilen altyapı yalnızca Bitmain ekipmanını destekleyecek ve sunduğumuz en son teknolojiyle sağlanacak” dedi.

Bitmain’in en yeni madencilik kuleleri, mevcut S19J Pro ve S19 XP modelleri ile tamamlanacak ve ortaklar, mevcut tesisini Q2 2022’nin kapanmasıyla birlikte ABD’de ek sahalar için genişletmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu