HaberlerKripto Para Haberleri

Super Bowl’da kripto reklamları ses getirdi; Coinbase reklamı uygulamasını çökertiyor

Kripto para firmaları, ürünlerini ve hizmetlerini ana akım medyaya itmek için büyük paralar harcıyorlar. Ve Super Bowl 2022, kripto para birimi pazarlama yıldırımına yapılan en son eklemeydi. Crypto.com, FTX ve eToro gibi kripto borsaları, Matt Damon, LeBron James ve Larry David gibi A listesindeki ünlülerin yer aldığı muhteşem bir reklam gösterisiyle topu dışarı attı.

Bununla birlikte, en çok konuşulan reklam, borsa platformu Coinbase’inkiydi. Eski tarz bir PC ekran koruyucusunu andıran siyah bir arka plana karşı zıplayan bir QR kodu içeriyordu. Reklam o kadar çok ilgi gördü ki, kodu tarayan ve siteye giren izleyicilerin akını nedeniyle Coinbase’in tanıtım sayfası sonunda çöktü.

Super Bowl her zaman merakla beklenen bir olay olmuştur. Sadece beyzbol için değil, aynı zamanda muhteşem devre arası performansı, çok beklenen film fragmanları ve komik reklam araları için de.

Süper spor etkinliğinin bu yılki edisyonu da tüm bu yönlerden büyük puan aldı. Dr Dre, Eminem ve Snoop Dogg gibi rap efsanelerinin devre arası performanslarına sahne oldu. Marvel ayrıca yaklaşmakta olan Doctor Strange filminin fragmanını da yayınladı. Ancak bu sefer kripto reklamları da Super Bowl’un milyonlarca dolarlık reklam alanlarında iz bırakmayı başardı.

Sizi pazarlama kargaşasına götürürken eşlik edin, ‘Kripto Kase’ olarak adlandırıldı.

Öne çıkan reklamlar

Üç saatlik spor etkinliği, kripto varlığından adil bir pay aldı. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, en çok dikkat çeken reklam, kripto para alım ve satımı için bir platform olan Coinbase’in reklamıydı. Yüzen bir QR kodu ve ortam fon müziği ile boş bir ekrandan oluşuyordu.

İlk başta, izleyicilerin kafası biraz karıştı. Ancak çok geçmeden birkaç meraklı kişi sonunda telefonlarını çıkarıp ekrandaki kodu taradı.

QR kodu tarandığında, insanları Coinbase’in ilk kez Coinbase kullanıcıları için 15 $ değerinde bitcoin sunan promosyon web sitesine yönlendirdi. Ayrıca yeni imza sahiplerine 3 milyon dolarlık bir çekilişe katılma fırsatı verdi. Ancak, bu çok sınırlı bir dönem teklifiydi ve kullanıcıların ücretsiz bitcoinlerini kullanmak için yalnızca 15 Şubat’a kadar süreleri vardı.

Dikkatinizi Çekebilir: Rusya-Ukrayna krizi: Mark Mobius, çatışmanın ABD Fed’in faiz artırımına bir yan gösteri olduğunu söyledi

Coinbase’in beklemediği şey, böyle bir anlaşma teklif etmenin sonucuydu. İnsanlar teklifin haberini alır almaz stadyumdaki neredeyse herkes kodu taramaya başladı. Daha sonra, ücretsiz bitcoin paylarını almaya çalışan büyük insan akışı nedeniyle kayıt başvuruları çöktü.

Diğer kripto şirketlerinin varlığı

Diğer kripto firmaları çok geride değildi. Kripto alanında faaliyet gösteren en iyi şirketlerin birçoğu, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için Amerika’nın en büyük spor etkinliğini kullandı.

Bir kripto değişim platformu olan FTX, ‘Curb Your Enthusiasm’ yıldızı Larry David’i 2 dakikalık bir reklam için imzaladı. Reklam, David’e en ünlü icatların bir montajını yaptırdı, onların önemini takdir etmeyi reddetti ve onun kripto para birimlerine inanmamasıyla sonuçlandı.

FTX reklamının direktörü ve David’in sık sık işbirlikçisi olan The Hollywood Reporter ile yaptığı bir röportajda, “Bu, olduğu gibi mükemmel olan ilk fikirdi. İnsan başarısının toplamını küçümsemek ve yanılmak için Larry’den daha iyi kim olabilir? Komik bir fikirdi ve başka bir dönüş yapmamıza gerek yoktu. Bu fikir onu heyecanlandırdı ve bu onu bunu yapmaya itti. Sonra tüm zaman dilimlerini, farklı icatları ve ajansı düşünmeye başladık. tüm bu fikirleri tartışıyorduk ve biz de fikirler için lobi yapıyorduk. Bu noktada, işin zor kısmı 60 saniyeye kaç tane sığdırabileceğimize karar vermek oldu.”

Crypto.com, ilk olarak geçen yılın Ekim ayında aktör Matt Damon ile birlikte yayınladıkları kötü şöhretli ‘Fortune cesurlardan yana’ reklamını yayınladı. Ayrıca Basketbol yıldızı LeBron James ile ‘Gerçek An’ adlı bir reklam yayınladılar. Reklam, James’in geçmişe dönüp kripto paranın harikaları ve bunun nasıl kaçırmaması gereken bir fırsat olduğu hakkında geçmişteki benliğiyle konuşmasını içeriyordu.

The Fortune tarafından yayınlanan bir makaleye göre, kripto şirketleri Super Bowl sırasında bir yer için toplam 6,5 milyon dolar harcadı. Bu reklamlar, son iki yıldır devam eden bir yükseliş eğilimini vurgulamaktadır. Dijital varlıkların popülaritesi, spekülatif varlıklar olsalar bile hızla artıyor.

Vox muhabiri Emily Stewart’a göre, bir kripto balonu oluşuyor ve “Bu aşırı yatırımların bazılarının etrafındaki balon patladığında, birçok insan zarar görecek ve para kaybedecek” dedi. Kripto ortamının büyük bir kısmı spekülatif olduğundan, “girişim kapitalistleri ve hedge fonlarının spekülasyon oyununu kazanma olasılığı, çılgına yakalanan küçük adamlardan daha fazladır.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu