Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Şubat ayında üretimdeki düşüş bitcoin madenciliğini etkilemedi

ABD'de yedi maden şirketinin geliri Şubat ayında %8,6 azaldı. Şirketler bunu tamamen hesaplanmış faktörlere bağlıyor ve hash oranını Şubat ayında %6 artırdı.

BTC’nin nominal üretimindeki düşüşün nedenleri olarak madencilik devleri, kısa bir ayı, kar fırtınalarını ve hash oranındaki artışı ve dolayısıyla karmaşıklığı adlandırıyor. Bitcoin üretimindeki düşüşün nedenlerinden biri tamamen takvim nedenlerine dayanıyor. Madencilik 7/24 çalışır ve daha kısa bir ay resmi aylık verimi düşürür.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

CleanSpark’taki (CLSK) Bitcoin madenciliği %10 düşerek 276 BTC’ye düştü (ve Şubat ayı Ocak ayından üç gün daha kısa, bu da yaklaşık %10’luk bir pay sağlıyor). Aynı zamanda, şirket günlük 10.15 BTC üretim talep ediyor, bu nedenle normal bir ayda 300 BTC’den fazla olan Ocak üretkenliğini koruyacak. Btc madenciliği Hive Blockchain (HIVE) Şubat ayında %8 azalarak 244 BTC’ye düştü, bu nedenle günlük performans biraz artarak günde 8.7 BTC’ye yükseldi.

Toplamda, ABD kamu madencilik şirketleri Şubat ayında yaklaşık 2.890 BTC çıkardı ve bu, dünyada çıkarılan tüm bitcoinlerin %11,6’sına tekabül ediyor. Jefferies analisti Jonathan Petersen’e göre bu, Ocak ayına göre %9,7 daha düşük.

Dikkatinizi Çekebilir: Haftanın en önemli kripto haberleri

ABD, Marathon Digital, Riot Blockchain, Rhodium, Argo Blockchain (ARBK) ve diğer madenciler gibi büyük Teksas şirketlerinin bölgenin elektrik şebekesini korumak için madenciliği kapatmasına neden olan bir dizi kış fırtınası yaşadı. Argo ve Gem Mining, Şubat ayında Bitcoin madenciliğinde yaşanan düşüşün diğer nedenlerin yanı sıra elektrik hatlarındaki yükü azaltma niyetinden kaynaklandığını söyledi. Kanada’nın Bitfarms’ı (BITF) da fırtınalar nedeniyle hükümet kesintileriyle karşı karşıya kaldı.

Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki yaptığı açıklamada, “Planlandığı gibi, Quebec’teki çiftliklerimizdeki mevsimsel elektrik kesintisi programları, Şubat ayında üretimi etkiledi, ancak Ocak ayına göre daha az ölçüde” dedi.

Şubat ayında madenci performansına zarar veren üçüncü olay, Bitcoin hash gücü ve zorluğundaki artış oldu. Luxor Technologies analitik hizmeti raporlarına göre 1 Şubat’ta Bitcoin ağındaki 7 gün boyunca ortalama hash oranı 191 ECH / s ise, 17 Şubat’ta 220 ECH / s’ye sıçradı.

Hash oranındaki artış, Şubat ayında madencilik zorluğunda %4,8’lik bir artışa neden oldu, bu nedenle madenciler hash oranı başına daha az BTC çıkardı. Mart ayının başında, zorluk yaklaşık %1,5 düştü ve hash oranı bu ay madenciler için olumlu olan yaklaşık 192 EX/s idi.

Ancak artan rekabete, artan zorluğa ve düşen Bitcoin fiyatlarına rağmen madencilik çok karlı bir iş olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, ABD’deki madenciler hala yaklaşık %60-70’lik bir marj elde ediyor. Bu, geçen yıl görülen %90’a yakın marj zirvesinden çok uzak. ABD madencilik endüstrisinde her şeyin yolunda gitmediğini belirtmekte fayda var. Geçen hafta, New York Eyaletinde BTC madenciliğini askıya alan bir yasa tasarısı, iki milletvekilinden daha fazla destek aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu