Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Şu anda kripto para piyasasının büyümesini engelleyen nedir?

Kripto para piyasası büyümüyor, peki Neden?

Hisse senedi endeksleriyle ilişkili olan Bitcoin, S&P 500’ün artan ivmesini takip edemedi. Son iki seansta aktif olarak riskli varlıkları satın alan yatırımcılar, temel nedenlerle kripto para birimlerini atlamaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şu anda kripto para piyasasının büyümesini engelleyen nedir?
Şu anda kripto para piyasasının büyümesini engelleyen nedir?

ABD Kongresi’nde dijital para birimlerinin tartışılması ve Hindistan Merkez Bankası’nın yeni konumu, tüccarları bu ülkelerin yasa koyucularının geniş tepkisine bakmak için bekle-gör tutumu almaya zorluyor.

Rusya’ya karşı büyük ölçekli yaptırım paketleri, kripto para birimi piyasasında bir yasaklama politikasının nasıl uygulanacağı konusunda hararetli bir tartışmayı yeniledi. ABD Temsilciler Meclisi üyesi Brad Sherman, ikincil yaptırım rejimini kripto para birimi borsalarına, cüzdan operatörlerine ve akıllı sözleşme geliştiricilerine genişletmeyi teklif ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Yatırımcılar Bitcoin’in Başka Bir Düşüşünü Beklemiyor!

Yaptırımlar altındaki bir tüzel kişilik ile ilişkili bir cüzdandan işlem kabul eden herhangi bir şirket, tüm sonuçlarıyla birlikte otomatik olarak aynı listeye girer. Böyle bir yasa Kongre tarafından kabul edilirse, tüm müşterilerin tam olarak doğrulanması ihtiyacına veya kripto para yatırma işlemlerinden takasların reddedilmesine yol açacaktır. Akıllı sözleşme geliştiricileri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işlerini bile kaybedebilir.

Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) pozisyonu ABD’den gelen haberlere göre daha az olumsuz. Hindistan düzenleyicisi sürekli olarak kripto para birimlerinin tamamen yasaklanmasını savundu, ancak bu yıl ülkenin Parlamentosu kripto düzenleme yasalarını kabul etmeli.

Ancak, RBI yetkilileri yetkilileri ikna etmek için yeni argümanlar buldu. Bir sonraki raporlarında, özel paranın devlet para biriminin yerini aldığı anları hatırlatarak tarihe bir gezi yaptılar.

Onların görüşüne göre, kripto para birimlerinin yasallaştırılması sonunda rupinin kaybolmasına yol açacaktır. Kanıt olarak, vatandaşları günlük karşılıklı anlaşmalarda dijital para birimlerine geçen en fakir ülkelerdeki durumu gösteriyorlar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu