Bitcoin HaberleriHaberler

Steve Wozniak, Bitcoin’i “Saf Altın” Olarak Tanımlıyor

Steve Wozniak, kripto para birimini “saf altın” olarak tanımladığı bir röportajda Bitcoin takdirini paylaştı.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Stephen Gary Wozniak, ABD doğumlu bilgisayar mühendisidir. Polonya kökenli bir ailedendir. Steve Jobs'la birlikte Apple Bilgisayar şirketini kurmuştur.

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Business Insider ile yaptığı röportajda, yatırım yaparken neleri göz önünde bulundurduğundan bahsetti ve birçok kripto paranın “soygun” olduğunu belirtti. Wozniak ayrıca, birçok yeni kripto tokeninin ünlülerin onaylarını kullanarak yeni yatırımcılar aldığını da sözlerine ekledi.

“Şu anda ortaya çıkan çok fazla kripto para birimi var; herkesin yeni bir tane yaratmanın bir yolu var ve onunla ünlü bir yıldızınız var. Görünüşe göre, en erken aşamada, kuruş değerindeyken yatırım yapmak isteyen insanlardan bir sürü para topluyorlar.”

Ekledi:

“Başka bir Apple olabilirler ve henüz göremiyorsunuz. Bunu bir elektronik tabloda hesaplamanın bir yolu yok.”

Wozniak, birçok kripto para birimine şüpheyle yaklaşırken, Bitcoin hayranı olduğunu ve Bitcoin’i özellikle renkli terimlerle tanımladığını açıkladı:

“Altın sınırlıdır ve onu aramanız gerekir; Bitcoin en şaşırtıcı matematiksel mucizedir.”

Geçen yıl Ekim ayında Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda Wozniak, Bitcoin’i “matematiksel saflık” olarak tanımladı ve ödeme olarak kripto kullanımına kesinlikle inandığını ve özellikle Bitcoin’in büyük bir değere sahip olduğunu belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir: Adobe’nin Behance’i, Phantom Cüzdan Üzerinden Solana NFT Özelliği Ekliyor

“ABD dolarına bakın; hükümet sadece yeni dolarlar yaratabilir ve borç alabilir; Bitcoin gibi, hiç tamir ettirmemişsiniz gibi. Bitcoin matematiktir, matematiksel saflıktır. Asla başka bir Bitcoin yaratılamaz.”

Apple kurucu ortağı, Aralık 2020’de Efforce adlı kendi enerji verimliliği kripto para şirketini kurdu. Aynı yılın Ekim ayında Wozniak, devletlerin Bitcoin çok büyürse sonunda yasaklamaya çalışacağına inandığını belirtti.

“Sorun şu ki, hükümetler bunun kendi kontrollerinden çıkmasına asla izin vermeyecek. Her şeyin kriptoda yapıldığı noktaya gelseydi ve gözlem ve vergilendirme için hükümetlerden geçmeseydi, hükümetler buna izin vermezdi. Güçlerinden vazgeçmezler”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu