Altcoin HaberleriNasılNedir

STEPN (GMT) nedir ve nasıl çalışır?

STEPN (GMT) nedir ve nasıl çalışır? GMT, stepnnin kısaltılmışıdır.

Web3 yaşam tarzı uygulaması, fitness sektörünü oyunlaştırmak istiyor. Stepn (GMT) coin Nedir? STEPN (GMT) nedir ve nasıl çalışır?

Social-fi ve Game-fi unsurları ile bir yaşam tarzı uygulaması olarak tanımlanan STEPN, ilk NFT projesidir. Ağustos 2021’de Avustralyalı geliştiriciler Jerry Huang ve Yawn Rong tarafından ortaklaşa kurulan STEPN, Sequoia Capital liderliğindeki 5 milyon dolarlık bir finansman turunu güvence altına almadan önce 2021 Solana Ignition hackathon yarışmasında başarı elde etti.

Mart 2022’de STEPN, Solana’da yönetim belirteci olan Green Metaverse Token’ı (GMT) yayınladı. GMT, sahiplerinin proje geliştirmeleri ve hazine dağıtımı hakkında öneride bulunmalarına ve oy vermelerine olanak tanır.

Aşağıdaki makalede, bir STEPN fiyat tahminine geçmeden önce en son STEPN fiyat hareketini inceleyeceğiz. Peki STEPN (GMT) nedir? Peki STEPN (GMT) iyi bir yatırım mı? STEPN (GMT) coin’e Bir bakalım.

STEPN nasıl çalışır?

STEPN uygulaması aktif bir yaşam tarzını teşvik etmeyi amaçlar. Uygulamanın kullanıcıları, sahibinin kaç adım attığına bağlı olarak uygulama içi ödüller oluşturan kendi Sneaker NFT’lerini basar. Benzersiz Sneaker NFT’niz, daha iyi ödüller kazanmak için dayanıklılık, verimlilik ve rahatlık gibi özel niteliklerle donatılabilir.

Bu Sneaker NFT’leri uygulama içi pazaryerinde satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir. STEPN’in iş modeli, platformda gerçekleştirilen tüm işlemlere uygulanan uygulama içi vergiler etrafında döner. Bu kârların bir kısmı karbon giderme kredilerine gidiyor.

Kullanıcılar Sneaker NFT tasarımı üzerinde kontrol sahibidir – Kaynak: stepn
Kullanıcılar Sneaker NFT tasarımı üzerinde kontrol sahibidir – Kaynak: stepn

Kullanıcıların, kazan-kazan ekonomisine katılmak için mutlaka bir Sneaker NFT’ye sahip olmaları gerekmez. Bunun yerine, bir Sneaker NFT kiralayabilir ve karı sahibiyle paylaşabilirsiniz.

Yeşil Metaverse Token: Sayılar

STPEN’e göre, tamamen seyreltilmiş GMT madeni paranın dolaşımdaki rakamı 600 milyardır – ancak CoinMarketCap mevcut dolaşımdaki arzı 600 milyona koyar. 0,71 dolar değerinde işlem gören piyasa değeri 428,5 milyon dolar. İşlem hacmi sürekli yüksek. Son 24 saatlik 2.32 milyar dolarlık hacim, piyasa değerinin beş katıydı.

Token dağıtımı açısından, %30’u kazan-kazan ödülleri için ayrılır ve %30’u bir ekosistem fonunda tutulur. Geliştirme ekibi, arzın %14,1’ini elinde bulundururken, %16,3’ü özel satışlar ve %7’si kamu satışları için ayrıldı. Adidas’ın mobil bölümünün başkan yardımcısı Scott Dunlap’ın da yer aldığı bir danışma kuruluna arzın %2,5’i verildi. Hakediş programları 2029 yılına kadar yürürlüktedir.

STEPN belirteçleri

Açık piyasada GMT, öncelikle Binance üzerinden işlem görür. GMT’nin değeri 9 Mart 2022’deki lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseldi. Başlangıçta açılış gününde 0.13 dolardan işlem gören token, 18 Mart itibarıyla bu fiyattan %550 arttı. GMT yükselmeye devam edecek mi? Öğrenmek için GMT fiyat tahminine göz atalım.

Analist tahminleri

Digital coin’in 2022 için STEPN fiyat tahmini 0,91 dolar olarak belirlendi ve yıl için %28’lik muhafazakar bir tahminde bulundu. Tahmincinin 2025 için STEPN fiyat tahminine göre, tokenin 1,31 dolara çıkmadan önce 2023 yılı boyunca 1 dolarlık fiyat bariyerinin üzerinde işlem görmesi bekleniyor. Piyasa duyarlılığı büyük ölçüde tarafsız.

CoinArbitrageBot’taki STEPN fiyat tahmini de tarafsızdır. 2022’de tahmin edilen %9,5’lik düşüşe rağmen, tokenin 2023’te 1,33 dolara yükselmesi ve 2025’te 3,5 dolara yükselmesi ve %398 olası kazanç sağlaması bekleniyor.

PricePrediction’ın 2030 için STEPN fiyat tahmini 28 $’dır ve bugünün yatırımcıları için potansiyel olarak 34 kat getiri önermektedir.

Bu STEPN fiyat tahminlerinin yalnızca yatırım stratejinizi belirlemek için kullanılmaması gerektiği vurgulanmalıdır. Beyaz kitap, yol haritası ve sosyal kanalların araştırılması dahil olmak üzere kapsamlı durum tespiti, bir yatırım yapmadan önce bağımsız, üçüncü taraf tavsiyeleriyle birleştirilmelidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum nedir?

SSS

Kaç STEPN Coin var?

STEPN’in GMT jetonu, altı milyarlık tamamen seyreltilmiş dolaşım rakamına sahiptir. CoinMarketCap’e göre mevcut dolaşımdaki arz 600 milyon.

STEPN Coin iyi bir yatırım mı?

Bunların hepsi projenin uzun vadeli potansiyeline bağlı. Bir yatırımcı olarak, platformun temelleri ve teknik belgeleri hakkında kendi araştırmanızı yapmalısınız, çünkü yatırım yapıp yapmamaya karar vermek size kalmıştır.

STEPN Coin yükselecek mi?

Dijital tahminciler, bugünün yatırımcıları için mütevazı getiriler bekliyor. Bununla birlikte, GMT kolayca değer kaybedebilir. Daima sakin bir kafayla yatırım yapın ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını vermeyin.

STEPN'e yatırım yapmalı mıyım?

CoinFili.com, finansal tavsiye verme işinde değildir. Bu makalede sunulan bilgiler tarafsız bir kaynak olarak tasarlanmıştır. Paranızı bir yatırıma yatırmadan önce, ürünün temellerini değerlendirdiğinizden ve bağımsız finansal tavsiyeler aldığınızdan emin olun.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu