NasılNedirRehber

Step.finance (STEP) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Step Finance 26 Mart 2021 tarihinde tüm dünyaya lanse edilmiştir. O tarihte çıkışındaki tanıtım yazısı Medium sosyal medyasında şu şekilde yazılmıştır.

Ön Bilgilendirme (26 Mart 2021)

Bugün Step.finance’i dünyaya lanse etmekten mutluluk duyuyoruz. Son Solana Hackathon Adımından doğan Solana ekosistemindeki birden fazla akıllı sözleşmede işlemleri izlemek, görselleştirmek, toplamak ve yürütmek için merkezi konum olan Solana’nın ön sayfası olmayı hedefliyor . Bugün , şu anda Serum ekosistemindeki çoğu madeni para ve LP’yi izleyen ve ayrıca takaslar için Serum AMM’yi kullanan temel Alfa’mızı ( https://step.finance/ ) piyasaya sürüyoruz.
Önümüzdeki haftalarda bir d ay daha taneli portföy bilgisi için özel bir UX ve desteği ile bizim fırlatma ürünü dışarı bina edilecektir. Step için DeFi uzman kullanıcıları olarak vizyonumuzun bir parçası, sınıfının en iyisi portföy ölçümleri, otomatik yatırım kasaları, birden fazla takas havuzunda toplama ve birçok verim çiftliğine girip çıkmanın daha kolay olmasıdır. Step, Solana’daki portföyünüzü yönetmek için merkezi konum olacaktır.
Bugüne kadarki en büyük sorun, çoğu Solana projesinin birbirinden silolanmış olması olmuştur. Her bir web sitesini ayrı ayrı ziyaret etmeden ve giriş yapmadan ve portföyünüzde gerçekte neler olduğunu anlamadan jeton ve LP bakiyelerinizi, mevcut pozisyon boyutlarınızı vb. bilmenin bir yolu yoktur, ne yazık ki performans genellikle elektronik tabloyu mükemmelleştirmeye veya sadece tahmin etmeye bırakılır. Adım bunu çözmek için burada.
Step, Solana ekosisteminin kritik bir parçası olacak ve ekibin bu kadar kritik bir odak noktası, Step platformu için çoklu değer tahakkuk mekaniğinin olmasını sağlamaktır. Ekip, Step.finance platformu için değer yakalama mekanizması olacak olan $STEP tokeni için yakında piyasaya sürülecek yol haritasını belirlemeyi planlıyor. Bu değer yakalama, LP’ler ve Adımda işlem gerçekleştiren kullanıcılar için cömert ödüller sağlayan ekibe ve kullanıcılarımıza yönelik teşvikleri hizalayacaktır. Lütfen yakında bununla ilgili güncellemeler için bizi izlemeye devam edin!
Herkesi Alfa’mızı ( https://test.step.finance/ ) denemeye davet ediyoruz ve portföy görselleştirme alanında görmek istediklerinizle ilgili geri bildirim bıraktığınızdan emin olun. Step, DeFi degens tarafından DeFi degens için geliştirildi ve yakında mağazamızda ne olduğunu size göstermek için sabırsızlanıyoruz!

STEP Token Nasıl Alınır? (4 Nisan 2021)

Step Finance ekibi bugün , 24 Nisan 2021’de yerel bir Solana hizmet belirteci olan $STEP belirtecini yakında piyasaya süreceğimizi duyurmaktan heyecan duyuyor. IDO’muzla listeleme sözleşmelerini sonuçlandırdıkça, önümüzdeki haftalarda kesin zamanlamayı sağlayacağız. ortak Raydium. IDO, ilk gelen ilk hizmet esasına göre sabit bir fiyatta olacaktır. STEP jetonu, Step.finance platformunun değer tahakkuk mekaniğinin çekirdeğini oluşturacak ve ekip, takaslar, otomatik stratejiler, verim çiftlikleri, hisse havuzları, köprüler ve tümü $STEP’i içeren veri görselleştirme ile en uygun mekanikleri hazırlamak için çok zaman harcadı. biraz kapasite.
Önümüzdeki haftalarda ekip, STEP’in arkasındaki tokenomikler ve uygulamaya koyacağımız birçok teşvik yapısı hakkında daha fazla bilgi yayınlayacak. Step ekibi, her zaman olduğu gibi, sorunsuz ve başarılı bir lansman ve zaman içinde güçlü değer tahakkuku sağlamak için DeFi ve Solana topluluğuyla yakın bir şekilde çalışıyor. $STEP belirteci, başlangıçta tamamen bir yardımcı belirteç olacaktır, yönetim işlevleri şu an için bir öncelik olmayacaktır, ancak zamanla, bu geçişi en iyi şekilde yönetmek için Solana’da araçlar geliştikçe Step’in daha geleneksel bir DAO’ya doğru ilerlediğini görüyoruz.
Önümüzdeki haftalarda Step ekibinin odak noktası, devam etmekte olan birçok entegrasyonumuza devam etmek, mevcut Alfa’yı cilalamak ve hataları düzeltmek ve STEP jetonunun lansmanı için hazırlanmaktır. Bizi Twitter‘da takip ederek, Discord‘umuza katılarak veya Telegram‘da ilerlememizden haberdar olabilirsiniz.

Medium Sayfalarında bu şekilde paylaşımlar ve tanıtımlarla harekete geçmiştir. Şimdi kendimiz inceleyelim.

Step Finance (STEP), Token nasıl alınır? Ne işe yarar? Ekosistemi Nedir?

Step Token’a Şimdide Genel Bir Bakış Yapalım

Step Finance, bir kullanıcının cüzdanıyla ilişkilendirmiş olabileceği tüm LP’leri, jetonları, çiftlikleri ve pozisyonları bir araya getiren ve çeşitli faydalı ölçümler ve görselleştirmelerle birlikte kullanımı kolay bir gösterge panosunda görüntüleyen bir portföy görselleştirme platformudur. Step, DeFi kullanıcılarının bilinçli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları tüm işlevler ve bilgilerle tüm gün açık oldukları sayfa olmayı hedefliyor.

Step’e adım atmalarını sağlayacak bir tarım, yüzme havuzları, takaslarını ve otomatik stratejiler içerebilir pano içinde doğrudan sevdikleri protokolleri ile görebilirler. Bu katma değerli hizmetlerin çoğu, tokenleri STEP token sahiplerine geri almak ve dağıtmak için toplanacak ve kullanılacak bir ücret karşılığında yapılacaktır. Bugün STEP belirtecinin arkasındaki belirteçleri tartışacağız.

Temel İşlevselliği Nasıl Çalışır (STEP)

Step, bir kullanıcıya görüntülemek ve işlemleri yürütmek için gerekli bilgileri alabilmek için Solana üzerine kurulu ilgili Programlara (akıllı sözleşmeler) bağlanmalı ve bunları sorgulamalıdır. Uygulanan veya planlanan Step’in temel işlevleri şunlardır:

Cüzdan bakiyeleri:

Tek bir adresle ilişkilendirdiğiniz tüm tokenlerin pano görünümü, birden fazla cüzdan adresini tek bir görünümde birleştirme seçenekleriyle ve bir dizi temel para biriminde zaman içindeki değeri görüntüleme.
LP belirteçleri görünümü:

Solana AMM’lerinde tuttuğunuz mevcut LP jetonları ile ilgili bilgileri alın ve havuzların zaman içindeki performansını temel para birimi/hodling, ücret geliri, kalıcı kayıp, getiri ve APY’lere kıyasla görselleştirin.

Verim ve Staking:

Step, herhangi bir çiftliğe tek tıklamayla kolay girişle Solana’daki mevcut mahsul çiftçiliği fırsatlarının bir tablosunu sağlayacaktır. Bu sayfada verim çiftliği ödüllerine girin, çıkın ve talep edin. Bu sayfa ayrıca Solana doğrulayıcı düğümlerinde tekli varlık stake etme işlemlerini de yönetir.

DEX pozisyonları:

Solana’daki tüm DEX’lerin kullandığı veya çatallandığı temel AMM Serum’dur. Bu, kullanıcıların desteklenen herhangi bir jetonu alıp satabilecekleri tam bir DEX sipariş defteridir. Step, mevcut cüzdan bakiyelerini, açık siparişleri, ödenmemiş bakiyeleri ve diğer ilgili bilgileri Serum’daki kullanıcı pozisyonlarına gösterecektir.

Yatırım Stratejileri:

Step, Şubat 2021 Solana Defi Hackathon’da otomatik bir strateji platformu olarak kuruldu. Bu sayfa DCA, EMA’lar ve RSI’ler gibi otomatikleştirilmiş stratejileri ve kullanıcıların kendi özel stratejilerini oluşturmalarını sağlamak için gelecekte potansiyel olarak girebilecekleri diğerlerini kapsayacaktır.

Swap toplaması:

Solana’daki tüm Programlar birleştirilebilir ve bu nedenle likidite çeşitli havuzlar ve AMM programları arasında bölünebilir. Bu nedenle, kullanıcıların takaslarında mümkün olan en iyi anlaşmayı elde etmelerini sağlamak önemlidir ve Step’in DeFi toplayıcı olması, Step içinden takas toplaması sunmak için iyi bir konuma sahiptir.

Step Finance Tasarımı

STEP’in Solana ekosisteminin ön sayfası olması için tasarım çok önemlidir. STEP ekibi, Step.finance’in Solana ekosistemindeki herkes tarafından her gün kullanılan bir sayfa olmasını hedefliyor. Step, bir kullanıcının cüzdanıyla ilişkilendirebileceği tüm madeni paralar, LP’ler, çiftlikler ve pozisyonlar için kullanımı kolay bir ‘Cüzdan görünümü’ sağlayan, Step panosundaki diğer tüm projeleri kapsayan bir şey olacaktır.

Tasarım ilkeleri:

 • NET değerinde kullanıcı hesabı için pano hemen üst düzey görünümde olmalıdır.
 • Kullanıcı, cüzdanlarıyla ilişkili temel değerleri görüntülemek için bilgileri sorgulayabilmelidir.
 • Önce insanlar, etkileşimler doğal olmalı ve insanların zaten DeFi ile nasıl etkileşime girdiğini yansıtmalıdır.

Step Belirteci

STEP belirteci, Step’in tüm DeFi kullanıcılarının yararına sürdürülebilir ve üretken bir şekilde büyümeye devam edebilmesi için kullanıcılar, belirteç sahipleri ve ekip arasında teşviklerin net bir şekilde hizalanmasını sağlar. Bu nedenle, $STEP jetonunun zaman içinde değer oluşturan güçlü temel değer tahakkuk yapılarına sahip olması çok önemlidir.

Genel Bakış :

Maksimum Arz 1 000 000 000
Emisyon Dönemi: 2 yıl
Haftalık Emisyon Azaltma: -4%
Airdrop Arz Yüzdesi: %1
Kurucular Arz Yüzdesi: %20
Kurucu Kilitleme: 2 yıldan uzun süreli kilitleme, her 6 ayda bir %25’lik artışlarla kazanılır.
Hazine Arz Yüzdesi: %12.219
Satış Öncesi Yatırımcılar: %11.780
Satış Öncesi Kilitleme: 2 yıl hak kazanma. 1 yıl sonra %50 kullanılabilir, 2. yıl %50 kullanılabilir.
Topluluk ve Ekosistem Arz Yüzdesi: %55 (LP’ler ve Ticaret uygulayıcıları)
Token Türü: SPL (Yerel Solana)

İlkeler :

 • STEP jetonuna tahakkuk eden değer ana odak noktasıdır
 • Haftalık %4 azalma ile 2 yıllık emisyon programı. Erken risk alanlar ödüllendirilir ve dolaşıma giren yeni arz zamanla azalır ve statik veya artan geri alım talebi göz önüne alındığında uzun vadeli değer oluşturmaya yardımcı olur. Diğer verim toplayıcıların (Harvest, Pickle, Yearn, vb.) benzer belirteçlerini yansıtır.
 • STEP yerel stake havuzuna yeni emisyon gitmez. Bu, arzı, değer üreten TVL tahakkuk eden faaliyetlerden uzaklaştırır.
 • ‘Ticaret Yürütücüleri’ Step platformunda ücretli işlem yapan kullanıcılar olarak tanımlanır. Gelecekte bunu teşvik etmeyi seçebiliriz.
 • Topluluk ödül emisyonları yüzdesi, haftalık olarak LP’ler ile Değişim Yürütücüleri arasında bölünür. % bölünmesi zamanla değişebilir. Lansman sırasındaki mevcut bölünme, Ticaret Uygulayıcılarına %60’tır, LP Stakers’a %40’tır
 • Hazine sürdürülebilir olmalı ve üst düzey yeteneklere ödeme yapmak için yeterli kaynağa sahip olmalıdır.
 • Step’teki ücretlerin %80’i STEP stakers’a ve %20’si Hazine’ye gider.

Stake ve Ödülleri Alma

 1. Step.finance, STEP belirteci için tek bir varlık havuzuna sahip olacaktır.
 2. Bu havuz NO emisyonları alır. Yalnızca step.finance tarafından elde edilen gelirden gelir elde eder.
 3. Step, step.finance’deki hizmetler için ücret talep edecektir; ücretlerin %80’i staker’lara ve %20’si hazineye gidecektir.
 4. STEP ayrıca yeni emisyonlar alacak olan teşvikli likidite havuzlarına sahiptir. Lansmanda bu STEP/USDC ve potansiyel olarak RAY/STEP olacaktır.

Step Token’in Kullanıcılarına Tahakkuk Ettiği Gelecek Değeri

STEP’in gerçekten gelir elde etmesi ve token’a değer katması projenin başarısı için çok önemlidir. Bu nedenle, pozitif bir geri bildirim döngüsünde pozitif ilgi ve teşvikler üretecek olan belirtecin kendisi için birkaç değer tahakkuk mekanizması vardır. Aşağıda, ekibin Step platformunda uygulamayı planladığı değer tahakkuk mekanizmalarının bir listesi bulunmaktadır:

İşlem ücretleri : En temel ve basit değer tahakkuku, STEP platformundaki belirli etkileşimlerde (takaslar, verim çiftlikleri, otomatik stratejiler, köprüler vb.) STEP’in ücret almasıdır. Bu ücret gelirinin çoğunluğu STEP tokeninin stake edenlerine (%80) gider ve kalan %20 hazineye gönderilir.

Geri satın alma ve dağıtma : STEP’in temel değer tahakkuk mekanizması, protokoldeki işlem ücretlerinden elde edilen gelirden STEP tokenlerinin geri satın alınmasıdır ve daha sonra stakerlara dağıtılır. Bu, STEP jetonunu stake etmek için yerel bir APY verir ve jeton sahiplerinin ve ekibin teşviklerini STEP platformunun başarısı ile uyumlu hale getirir. Bu, bir LP’nin bu havuza yatırdığı likidite ile orantılı olarak verilir.

Arz emisyon oranının azaltılması : Arz emisyonları, herhangi bir büyük uçurum olmadan zaman içinde azalmalıdır (TVL’lerini 700 milyon dolardan 3 milyon dolara düşüren ve insanların projeyi unutmasına/bırakmasına neden olan emisyonlarda %90’lık bir uçurum oluşturan SWRV’de olduğu gibi). Optimal senaryo, yeni emisyonlarda belirli bir oranda zaman içinde kademeli bir azalmadır. STEP için bu emisyon azaltımı, topluluk ve ekosistem rezervinin haftalık %4’ü olacaktır. Sabit veya artan bir talep ve düşen bir emisyon oranı ile geri alım hacminin yeni emisyonlardan daha büyük olduğu bir bükülme noktasına ulaşır ve STEP belirteci üzerinde NET pozitif satın alma baskısı yaratır.

Toplama : Step Finance platformunun temel bir parçası, AMM Swapları ve Verim Çiftlikleri gibi çeşitli kullanıcı eylemleri için bir toplayıcı olmaktır. Step, AMM takas havuzlarında daha iyi likidite ve fiyat keşfi için Solana’da bir takas yönlendiricisi uygulayacak ve ayrıca verim çiftçileri için LP’lere tek varlık girişi/çıkışı, otomatik bileşik verimler ve yönetilen verim çiftliği kasaları gibi bir dizi araç sunacak. Bu hizmetler için toplanan ücretler STEP staker’larına geri akacaktır.

Kilitlenmeler : Kullanıcıları piyasadan madeni para çıkarmaya teşvik etmek, potansiyel satış baskısını azaltmanın ve verilen sabit veya artan talebin NET pozitif satın alma baskısı olmasını sağlamanın bir yoludur. STEP, belirteçlerin belirli bir süre boyunca kilitleneceği ve anında geri çekilmeye izin veren stake havuzlarına kıyasla daha yüksek oranda emisyon veya stake geliri paylaşabileceği çeşitli kilitleme LP havuzları uygulamayı amaçlamaktadır.

Otomatik Ticaret Stratejileri : Adım, otomatik bir strateji platformu olarak başladı ve amacımız her zaman bu işlevi geliştirmek olmuştur. Solana’da, STEP’in Step panosunda kullanıcılara sunacağı çeşitli otomatik kasalar ve ticaret stratejisi sözleşmeleri vardır. Step, bu kasalara girmek ve çıkmak için bir ücret ve potansiyel olarak bazı stratejiler için bir performans ücreti talep edecektir. Bu ücretler STEP stake edenlere tahakkuk edecektir.

Erişim için Stake : Step’in STEP hissesi olan kullanıcılara sunmayı planladığı bir dizi yatırım göstergesi, analitik, portföy bilgisi vardır. Stake-for-access, abonelikler veya ücretli planlar için üstün bir modeldir ve STEP token sahiplerine ek değer katar.

Fiat-Defi entegrasyonları : Step, Fiat açma/kapama rampalarını Step aracılığıyla Solana’ya taşıyabilen kol uzunluğu widget’larını uygulamayı amaçlamaktadır. Bu, Step ekosistemine daha fazla para getirir, onu Step stratejilerinde ve takaslarda verimli kullanıma sokar ve Step’in Solana ekosistemine giriş ve çıkış için bir odak noktası olarak kalmasını sağlar. Geliştirmeye hazır olduğumuzda Step’in bunun için bir fiat ortağı var.

Yönlendirmeler : Yönlendirmeler, 1INCH gibi DeFi projelerinin etkin bir şekilde kullanılmasıyla kripto dünyasında büyüyen bir katma değer mekanizmasıdır. Bir kullanıcı bir web bağlantısı aracılığıyla diğerlerini yönlendirebilir ve ücretlerden pay alabilir. Step, bu sistemi Swaplar ve potansiyel olarak diğer otomatik stratejiler için uygulamayı amaçlamaktadır.

Zincirler Arası Entegrasyon : Çoklu zincir yeteneğine sahip olmak STEP finansında temel bir ilkedir, Solana’da geliştirilmekte olan birkaç köprü var, hepsini destekleyeceğiz ve muhtemelen her bir tx için küçük bir ücret alacağız. İlave blok zincirleri eklemek, STEP için daha fazla TVL, kullanıcı ve gelir akışına giden bir yoldur.

Yönetim:

Step.finance, başlangıçta projenin yönünü yönlendirecek olan 3 kişilik bir çekirdek ekibe sahiptir. Başlangıçta hiçbir yönetişim işlevi olmayacak, ancak ekip, STEP belirteci oluşturulduktan sonra karar verme sürecine daha fazla belirteç sahibinin katılımını sağlayacak yatırımlar ve projeler ile yatırımcılarını sevindirecektir.
Bir projenin başlangıcında, kurucu ekibin projenin yönü ve gelişimi üzerinde kontrol sahibi olması önemlidir. Bir yönetim DAO’su ancak projenin hayatında kurucuların doğrudan günlük girdilerinin STEP’in sürekli gelişimi için gerekli olmadığı bir aşamaya ulaştıktan sonra düşünülebilir.

Çözüm:

Bu, STEP belirteci için ilk belirteç mekaniğidir ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Step ekibi, temel prensibimiz olan Step Finance’in herkesin portföyünü izlerken her gün açık olduğu platform olması gerektiği ile Step platformu için değer tahakkuklarına odaklanmıştır. Bunu göz önünde bulundurarak, kullanıcının dikkati ile kullanıcılara değer katabilmemizin birçok yolu vardır ve bu da STEP belirteç sahiplerine fayda sağlayacaktır ve ekibimiz burada ileriye dönük en iyi seçenekleri sürekli olarak değerlendirmektedir.
STEP belirteçlerinde zaman içinde yapılan güncellemeler için burada blogumuzda ve ayrıca https://docs.step.finance adresinde yayınlayacağız. Bu ayrıca ücretler için özel formülleri de içerecektir. Yazma sırasında genel kural, tahsil edilen herhangi bir ücretin %80’inin STEP stake havuzuna ve %20’sinin Hazine’ye gideceğidir.

Step Token’in kurucuları ve yöneticiler makalede yazıldığı gibi tüm gerçekçiliği ile yatırımcılarını bilgilendirmiştir. Boş vaadler vermeden zaman alacağını söylerek token’in hala yapım ve geliştirme aşamasında olduğunu belirttiler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu