Altcoin HaberleriHaberlerStellar (XLM)

Stellar Potansiyel bir devralma hakkında MoneyGram International ile temasa geçti

Bloomberg Çarşamba günü bildirdiğine göre, Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation, potansiyel bir devralma hakkında MoneyGram International ile geçici olarak temasa geçti.

Konuya aşina olan isimsiz kişilere atıfta bulunan Bloomberg, Stellar’ın uluslararası satın almalarda uzmanlaşmış Boston merkezli bir özel sermaye şirketi olan Advent International ile ortaklaşa potansiyel satın alma üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Rapora göre şu ana kadar nihai bir karara varılmadı. Kaynaklar, hem Stellar hem de Advent’in bir anlaşma yapmamayı tercih edebileceğini ekledi.

Stellar , MoneyGram ile aynı damarda, sınır ötesi ödemelere odaklanan bir kripto ağıdır. Aynı zamanda kurulan Jed McCaleb‘e, tarafından ortaklaşa kurulan Ripple ve XRP belirteci. Ağın yerel para birimi XLM, basın zamanında piyasa değerine göre en büyük 17 kripto para birimidir.

Stellar’ın MoneyGram’ı potansiyel olarak devraldığı haberlerinin ardından, XLM’nin fiyatı son 24 saatte etkileyici bir şekilde %13.3 arttı.

1940 yılında kurulan MoneyGram, ABD’nin en büyük havale şirketlerinden biridir. Firma kripto alanına da yabancı değil – geçmişte Ripple ile çalıştı.

Kasım 2019’da Ripple , para transferi hizmetine 50 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra Moneygram’da %10 hisse satın aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) sonra Ancak Şubat 2021 yılında iki şirket arasındaki ortaklık sona erdi. XRP firmanın satışları kayıt dışı menkul teklifleri olduğunu iddia ederek, Ripple soruşturma altına alındı.

Bundan önce MoneyGram, rakip havale sağlayıcısı Western Union ve Çinli finansal hizmetler holdingi Ant Group için bir satın alma hedefiydi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu