Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Stablecoin’lere Denetim Geliyor Başta TETHER(USDT) Hedef Tutuldu

Tether yöneticileri bugün medyaya tartışmalı stablecoin hakkında konuştu.

Tether’in uzun zamandır beklenen denetimleri aylar içinde yayınlayacağını söylediler.

Tether daha önce verileri düzenleyicilere devretmek konusunda isteksizdi.

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük dijital varlık olan Tether, denetimlerini yıllarca yayınlayacağını söyledi, ancak henüz bunu yapmadı.

Ancak bugün, Tether’in genel danışmanı Stu Hoegner, CNBC ile yaptığı röportajda , bir denetimin “süreçte” olduğunu ve “yıllar değil aylar” içinde geleceğini söyledi.

Tether, ABD doları ile 1:1 sabitlenmiş bir sabit paradır. Bu, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin değerinin aksine, madeni paranın değerini sabit kılar.

Tether’in arkasındaki şirket olan Tether Inc, madeni paralarının rezervlerde tutulan ABD doları (yaklaşık %80), nakit eşdeğerleri, tahviller, teminatlı krediler ve diğer yatırımlarla desteklendiğini iddia ediyor.

Para birimi, devasa ticaret hacmi nedeniyle kripto ekonomisinin bel kemiğidir: son 24 saat içinde, diğer tüm kripto para birimlerinden çok daha fazla olan 52.9 milyar dolar değerinde para ticareti yapıldı. Asya’da, varlık , tüccarların Bitcoin’e erişmesine yardımcı olduğu için kripto pazarını yönlendiriyor. Bildirildiğine göre Çin sermaye uçuşu için de faydalı.

Tek sorun, bazılarının bunun gerçek ABD doları tarafından desteklendiğine inanmamasıdır . Texas Üniversitesi Profesörü John Griffin tarafından 2018 yılında yayınlanan bir araştırma makalesinde , Tether’in Bitcoin pazarını manipüle etmek için kullanıldığı iddia edildi . Griffin , bulguları diğer akademisyenler tarafından tartışılsa da, 2019’un sonlarında benzer bir rapor daha izledi.

New York Savcılığı, bir dolandırıcılık soruşturması “kendi sanal para tam olarak her zaman dolar destekli olduğu iddialarını yalandı.”

Bir denetim, görünüşte gizemli olan bu sorunu çözebilir, ancak Tether verileri düzenleyicilere devretmek konusunda isteksiz davrandı (ancak şimdi anlaşmanın ardından kendisini destekleyen varlıkların kamuya açıklanmasını sağlamak zorunda.)

Hoegner bugün yaptığı röportajda, CTO Paolo Ardoino ile birlikte kripto paraya piyasanın güvendiğini söyledi. “Daha da önemlisi, son zamanlarda borsalardaki 24 saatlik hacmimiz 45-50 milyar dolar, bu da rekabeti gölgede bırakıyor” dedi. “Piyasanın konuştuğuna inanıyoruz. Piyasa, Tether ve ürünlerine olan güvenini ve güvenini gösterdi.”

Tether’in en büyük rakibi olan stablecoin ihraççısı Circle, dün kripto para birimi USDC’yi destekleyen çeşitli destek kaynaklarını yayınladı.

Mayıs ayında Tether, 2014’ten bu yana ilk kez rezerv dökümünü yayınladı. Yöneticiler, kriptonun işleyişinin arkasında komik bir iş olmadığını iddia ediyor.

Hoegner bugün “Şeffaflıkta lideriz” dedi. “Sadece kurallara uymakla kalmıyoruz, onları şekillendirmeye de yardımcı oluyoruz ve küresel olarak kanun uygulayıcılara ve düzenleyicilere yardım ediyoruz.”

Hoegner’in söz verdiği o çok beklenen denetimler, bir gün gelirlerse iddialarını desteklemeye yardımcı olacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu