Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTether (USDT)

Stablecoin hakimiyeti tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Stablecoin hakimiyeti tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Kripto para piyasası analistleri, dijital varlıkların toplam nakit akışının toplam hacmindeki stablecoin hakimiyetinin tarihi bir maksimuma ulaştığına dair bir mesaj paylaştı. Uzmanlar, bu artışı piyasa faaliyeti eğiliminin düşüş eğiliminin bir tezahürü olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Analistler, itibari paraya çekilmeden önce, tüccar pozisyonlarının kapatılmasının sabit para yatırımlarının değiş tokuşuna yol açtığını belirtti. Dijital varlıkların piyasa kapitalizasyonunda USD ile sabitlenmiş tokenlerin payı, Mayıs 2022’nin başından bu yana 6 haftalık süre boyunca artmaya devam etti.

22 Haziran ile 23 Haziran arasındaki dün gece, stablecoin’lerin kapitalizasyonu 155 milyar dolara ulaştı ve bu da tüm zamanların en yüksek noktası olduğu ortaya çıktı (Tüm Zamanların En Yüksek, ATH). Toplam kripto para arzının payı ise %16,4 oldu.

ABD dolarına sabitlenmiş ilk üç dijital para birimi, toplam stablecoin kullanımının yüzde 43’ünü oluşturan Tether (USDT) tarafından yönetildi. Bunu, Circle kripto-hazine altyapısı ile Coinbase borsası arasında %36 ciro payı ile oluşturulan USD Coin (USDC) jetonu takip ediyor. Üçüncü sırada, aynı adı taşıyan Binance USD (BUSD) değişim platformunun %11,3’lük bir gösterge ile belirteci yer alıyor.

Bir gün önce, USDT ihraççısı Tether Limited’in temsilcileri, İngiliz sterlinine sabitlenmiş bir GBPT madeni paranın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Lansman, Temmuz 2022 için açıklandı. Geliştiricilerin ayrıca dijital ödeme araçları cephanelerinde euro, Çin yuanı ve Meksika pesosuna sabitlenmiş varlıkları var.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, 22 Haziran 2022 akşamı Bitcoin ve Ethereum’un önceki boğa tuzağının ardından tekrar fiyat düştüğünü bildirdi. Pazarın genel görünümünde de zayıflama gözlemlendi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu