Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)Haberler

Ssv.Network Merkezi Olmayan ETH 2.0 Staking Altyapısı İnşa Etmek İçin 10 Milyon Dolar Güvence Altına Aldı

Ethereum staking, yaklaşan ETH 2.0 lansmanı nedeniyle kripto para birimi meraklılarının ilgisini çekiyor. Bununla birlikte, merkezi olmayan ETH staking çözümlerine yönelik artan bir talep de var. ssv.network Bu etkinliği kolaylaştıran sağlayıcılardan biri ve altyapısını optimize etmek için 10 milyon dolar topladılar.

 

ETH 2.0 Staking Popüler

Ethereum staking kavramı, kripto para birimi alanında ivme kazanmaya devam ediyor. Ethereum’un ağ yükseltmesi henüz hisse kanıtını desteklemese de, kullanıcılar bu geçiş yayınlandığında ödül kazanmak için ön bahis yapabilirler. Tam teşekküllü bir ETH 2.0 staker’ı olmak, ağ doğrulayıcı olarak hizmet etmek için 32 ETH’yi bir cüzdan adresine kilitlemeyi gerektirir. Bugüne kadar, staking sözleşmesi 28,7 milyar doların üzerinde – veya 9,347 milyon ETH’nin üzerinde – bu konseptin çok popüler olduğunu doğruluyor.

 

Ancak, tüm kullanıcılar 32 ETH’yi stake edemez. Neyse ki, bu hedefe ulaşmak için delege edilmiş stake etme, borsa tabanlı stake havuzları ve güvenilir doğrulayıcıları kullanma için bazı çözümler var. Bu seçenekler uygulanabilir, ancak merkezi olmayan bir stake modeline sahip olmak tercih edilebilir. ETH 2.0 staking’i merkezi olmayan hale getirmenin faydaları şunları içerir:

 

  • Sıvı staking protokolleri
  • Stake havuzları, çekici bir kullanıcı deneyimi sağlamak için artık ademi merkeziyetçilikten ödün vermek zorunda değil
  • ETH 2.0 stake etmeye daha kolay erişim

Bu avantajların kilidini açmak için geliştiricilerin gerekli altyapıyı oluşturması gerekir. ssv.network Merkezi olmayan ETH stake etmeye erişimi basitleştiren açık kaynaklı, merkezi olmayan bir protokol olarak hizmet eder. Ayrıca, Secret-Shared-Validator araştırması aracılığıyla ssv.network, kullanıcıların bir doğrulama anahtarını güvenilmeyen düğümler veya operatörler arasında ayırmasına yardımcı olan ilk protokol haline gelir.

 

Neden Ssv.Network Önemlidir?

ETH 2.0 staking’e güvenilir erişim çok önemli bir husustur. Bu yaklaşım, müşteri çeşitlendirmesine yardımcı olurken ve bir bütün olarak Ethereum ağını daha da merkezsizleştirirken sağlamlık ve istikrar sağlar. Ayrıca, ssv.network tarafından şu anda Dağıtılmış Doğrulayıcı Teknolojisi (DVT) olarak bilinen SSV teknolojisi için yapılan araştırma, Ethereum Vakfı’nın ETH 2.0 yol haritası için önemli bir unsur haline geldi .

 

ssv.network Temel Katılımcısı Alon Muroch şunları ekliyor:

“DV teknolojisini çok erken bir aşamada Ethereum’un Eth 2.0’a geçişinde kritik bir bileşen olarak belirledik. Ağın yaşam döngüsünün bu kadar erken bir aşamasında benimseme ve katılım seviyesini görmek inanılmaz. ETH staking ve DeFi, 2022’de kriptonun temel temalarından bazıları olacak ve her iki segment de, Katman 0 dediğimiz Ethereum’un güvenlik katmanını merkezsizleştirmekten büyük fayda sağlayacak. 2021, L2 yılıydı, 2022, Katman 0 yılı olacak şekilde ayarlandı.”

 

Ethereum staking için merkezi olmayan bir yaklaşım, kullanıcının sahip olduğu özel doğrulayıcı anahtarını saklayan güvenilir doğrulayıcılara güvenme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine, ssv.network, altyapı düzeyinde – Ethereum’un Katman 0’ında staking sağlar. Ayrıca proje, Digital Currency Grup, Coinbase, OKEX Ventures, NGC Ventures, Allnodes, RockX, AMBER, Skillz ve diğerleri ile önemli ortaklıklar sağladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Yeni Nesil NFT Marketplace Spark, Bağış Toplama Turunu Duyurdu

Devam Eden SSV Ekosistem Büyümesi Ve Finansmanı

Ayrıca, SSV ekosistemi son birkaç ayda muazzam bir şekilde büyüdü. 2021 sonlarında ssv.network tarafından başlatılan bir DAO İş Ortağı Programı sayesinde ekip, topluluğunu güçlendirdi ve deneyimli teknik kullanıcıları, endüstri liderlerini ve önemli şahsiyetleri kendine çekti. DAO İş Ortağı Programı hala çalışıyor ve büyük ETH stakerlarını SSV DAO’ya katılmaya çekmeyi hedefliyor.

 

ssv.network’ün çabaları, blockchain yatırımcılarının ve VC’lerin dikkatini çekti. Daha spesifik olarak, proje daha önce bir Ethereum Vakfı hibesi aldıktan sonra 10 milyon dolarlık yatırım sağladı. Artan finansal destek, merkezi olmayan ETH 2.0 staking altyapısına ve tüm hizmet sağlayıcılar için oyun alanını düzleştirmeye olan ihtiyacı doğruluyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu