HaberlerNFT Haberleri

Square Enix başkanı, ‘eğlenmek için oynayan’ insanların NFT’lerden hoşlanmadığını biliyor, ancak yine de onları istiyor

Geniş kapsamlı bir Yeni Yıl açık mektubunda, Square Enix başkanı Yosuke Matsuda, “metaverse”den bulut oyununa ve AI’ya kadar geniş bir teknoloji yelpazesine değindi, ancak mektubun çoğunluğu blok zinciri tokenleri için kişisel bir coşkuya odaklanıyor. Matsuda, Square Enix’in herhangi bir belirli oyuna NFT’leri koyacağını açıkça söylemese de, şirketin teknolojiyi yakından takip ettiğini ve “potansiyel olarak yayınlamayı göz önünde bulundurarak bir iş geliştirme çabalarımızı hızlandıracağını” söylüyor. gelecekte kendi jetonlarımız.”

En önemlisi, Matsuda, birçok insanın küçük, kalıcı mikro dönüşümlerin oyunlarının temel bir parçası haline gelmesi fikrinden hoşlanmadığını kabul ediyor. “‘Eğlenmek için oynayan’ ve şu anda oyuncuların çoğunluğunu oluşturan bazı kişilerin bu yeni trendlere yönelik çekincelerini dile getirdiğinin farkındayım ve anlaşılır bir şekilde öyle,” diye yazıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Yatırım Şirketi ARK Invest, Square’in 225.937 hissesini satın aldı

Buna rağmen, “belirteç ekonomilerin” “katkıda bulunmak için oynayanlara” “iyi niyet ve gönüllü ruh gibi tutarsız kişisel duyguların” ötesinde açık bir teşvik sağlayacağı fikri konusunda kayıtsız şartsız hevesli. Kısacası, Matsuda, oyun topluluklarının yaratıcı katkılarını ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğini, yeterince sistematikleştirilmemiş ve muhtemelen paraya çevrilmiş bir şey olarak görüyor.

Bu görkemli iddialara ve arzulara rağmen, Matusda blok zinciri ve token teknolojilerinin “merkezi olmayan oyun” veya “kendi kendini idame ettiren oyun büyümesi” için büyük vizyonunu nasıl uygulayabileceğine dair herhangi bir kanıt veya açıklama sağlamıyor.

Sosyal medyadaki mektuba verilen yanıt, “eğlenmek için oynayan” insanların çoğunluğunun “çekincelerini” çeşitli şekillerde yüksek sesle dile getirmesiyle, tahmin edilebileceği gibi sert bir ton aldı. Bazıları, oyunun tokenleştirilmesinin oyun endüstrisinde “kazanmak için oyna” gibi kavramların yer almasına izin vereceğini, diğerleri ise blok zincir teknolojilerinin çevresel etkisini sorguladığını belirtiyor. Bizim Wes Fenlon’umuz gibi diğerleri, Metaverse’in kurumsal vizyonunun mutlak at hokeyi olduğunu herkese hatırlatmak ister .

Mektupta Matsuda, bu eleştirilerden yalnızca birini çok kısaca kabul ediyor ve “sağlanan içeriğin gözlenen değerine bakılmaksızın, NFT tabanlı dijital ürünlerin aşırı ısınmış ticaretinin bir şekilde spekülatif imalarla ilgili örneklerini burada ve orada gözlemliyoruz. , ideal bir durum değil.” Kripto para birimi ve NFT piyasasının neredeyse tamamen spekülatif doğasını tanımlamanın çok abartısız ve belki de naif bir yolu.

Matsuda’nın mektubu, yatırımcılar tarafından kendi alanlarını etkileyebilecek en son gelişmelerden haberdar olmak isteyen büyük kamu şirketleri alanında anormal değil.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu