HaberlerKripto Para Haberleri

Sothebys, Şimdiye Kadar Açık Artırmaya Çıkarılan En Büyük Elmas İçin Kripto Para Kabul Edecek

Sothebys, Şimdiye Kadar Açık Artırmaya Çıkarılan En Büyük Elmas İçin Kripto Para Kabul Edecek

“Enigma” adı verilen elmas, herhangi bir rezerv olmaksızın açık artırmaya çıkarılacak ve böylece satış fiyatı ne olursa olsun en yüksek teklifi verene satılacak. Konuyla ilgili bir Bloomberg makalesine göre , elmasın sektör için son derece hareketli bir pazarda 4,1 dolardan 6,8 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Sothebys’in elmas için kripto para kabul etme kararına, şüphesiz geçen yıl Temmuz ayında Hong Kong’dan bir alıcıya 12,3 milyon dolarlık elmas satışı yardımcı oldu. Alıcı, satın alma için kripto para ödedi.

Enigma elmasının arkasında oldukça uzun bir geçmiş var. 2006 yılında Guinness Rekorlar Kitabı onu dünyanın en büyük kesim elması olarak adlandırdı. Mücevherin tasarımında, Ortadoğu’da bir elin sembolü olan ve koruma sağlaması beklenen ‘Hamsa’dan ilham alınmıştır.

El 5 sayısı ile ilişkilendirilir, bu nedenle pırlanta tam olarak 555.55 karattır ve 55 ayrı kenar ile kesilmiştir.

Sothebys, Şimdiye Kadar Açık Artırmaya Çıkarılan En Büyük Elmas İçin Kripto Para Kabul Edecek
Sothebys, Şimdiye Kadar Açık Artırmaya Çıkarılan En Büyük Elmas İçin Kripto Para Kabul Edecek

Dikkatinizi Çekebilir: Tron, Cosmos, Fantom Fiyat Analizi: 16 Ocak Altcoin Fiyat Tahmini

Müzayede evlerinin kripto endüstrisi ile giderek daha fazla ilgisi var. NFT sektörü, müzayede evlerinin özellikle başarılı olduğu bir sektördür. Geçen yıl Mart ayında, NFT sanatçısı Beeple, ether ile ödenen 69.3 milyon dolarlık bir eser sattı. Satış, eserlerini David Hockney ve Jeff Koons’tan sonra yaşayan bir sanatçı için en değerli kıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu