Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Sonsuza Kadar Satın Alınacak ve Elde Tutulacak 2 Kripto Para Birimi

Sonsuza Kadar Satın Alınacak ve Elde Tutulacak 2 Kripto Para Birimi

Kripto para birimi endüstrisi daha iyi günler geçirdi. Kasım başında 3 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine yaklaştıktan sonra fiyatlar düşmeye başladı. Enflasyon, sıkılaşan para politikası ve devam eden pandemi, ekonomik belirsizliğin artmasına ve riskli varlıklardan kaçışa neden oldu.

Canavar getiriler elde etme umuduyla kriptonun spekülatif sularına dalmak için iyi bir zaman olup olmadığını mı sorguluyorsunuz? Bence uygun bir zaman.

Son dijital varlık piyasası çöküşünden korkmayın. İşte sonsuza kadar satın almak ve tutmak için iki kripto para birimi.

Dikkatinizi Çekebilir: Şu Anda Satın Almak İçin En İyi Kripto Para Birimi

1. Bitcoin: Eşler arası elektronik ödeme ağı

Toplam 812 milyar dolarlık piyasa değeri ile (16 Ocak itibariyle), Bitcoin ( CRYPTO:BTC ) dünyanın en değerli kripto para birimidir. 2009’da Satoshi Nakamoto adlı takma adlı bir geliştirici (veya geliştiriciler) tarafından piyasaya sürüldü, merkezi olmayan bir ödeme ağı olarak tasarlandı. Son beş yılda, Bitcoin %5,100 astronomik bir getiri sağladı ve bu onu kolayca sahip olunan en iyi finansal varlıklardan biri haline getirdi.

Bugün birisine para göndermek , kullanıcıları doğrulamak, işlemleri işlemek ve fonları kapatmak için JPMorgan Chase veya PayPal gibi bir finansal aracının kullanılmasını gerektirir . Aracıyı ortadan kaldırarak Bitcoin’in amacı, tüm bu süreci daha hızlı, daha ucuz ve temel finansal hizmetlere erişimi olmayan insanlar için erişilebilir hale getirmektir.

Bitcoin’e sahip olmak için en yaygın argüman , altının dijital bir versiyonu olacağıdır. Altın kıt olduğu için yatırımcılar değer depolamak için elinde tutuyor. Bitcoin ayrıca sınırlı bir arza sahiptir, çünkü dolaşımda yalnızca 21 milyonun üzerinde jeton olacaktır. Ancak fiziksel altının aksine, dijital para birimini tutmak, aktarmak ve işlem yapmak daha kolaydır. Ve dünya giderek dijitalleşirken, Bitcoin internetin para birimi olabilir.

Artık daha fazla sayıda kurum, Bitcoin’i fiyat artışını destekleyen meşru bir varlık olarak görmeye başlıyor. Sadece Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi hedge fon yöneticilerinden onay almakla kalmıyor, aynı zamanda Block, MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler bilançolarının bir kısmını Bitcoin’e ayırdı.

Bitcoin, herhangi bir kripto para biriminin en uzun geçmişine ve finans ve teknoloji topluluğu arasında önemli bir fikir paylaşımına sahiptir. Bu onu değerli bir yatırım yapar.

2. Ethereum: Merkezi olmayan dünya çapında bilgisayar

İkinci en değerli kripto para birimi Ethereum’dur ( CRYPTO :ETH ) ve 396 milyar dolarlık piyasa değeri (16 Ocak itibariyle). Ethereum’un amacı, akıllı sözleşme işlevselliğini blok zincirine dahil etme yeteneği gibi Bitcoin’in yoksun olduğu özelliklere sahip bir platform oluşturmaktır . 2015’te piyasaya sürüldükten sonra, geliştiricilerin platforma akın etmesiyle %111.000 arttı.

Merkezi olmayan finans protokolleri ve değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) patlaması, Ethereum’a fayda sağlıyor. Bir borç verme protokolü olan Aave ve en büyük NFT pazarı olan OpenSea gibi projeler, hizmeti kullanmak için Ethereum’un yerel belirteci olan Ether’i kabul ediyor. Bu nedenle, daha fazla insan bu projelerle etkileşime girmeye başladıkça Ether talebi ve fiyatı artmalıdır.

Ethereum’un en büyük sorunu şu anda ölçeklenememesiyle ilgileniyor. Ağ şu anda saniyede yaklaşık 13 işlemi (TPS) işleyebilir. Ve dApp’lerin yaygınlaşmasıyla ağ tıkanabilir ve bu da işlem ücretlerinin artmasına neden olabilir.

Neyse ki, Ethereum, işlemlerin onaylanma şeklini , katılımcı token sahiplerinin blok zincirine yapılan işlemleri onayladığı bir hisse kanıtı sistemi olarak değiştirecek olan ETH2 adlı bir çözüm planlıyor . Daha enerji verimli olmasının yanı sıra, bu yıl piyasaya sürülecek olan yükseltme, Ethereum’un daha iyi ölçeklenmesine yardımcı olacaktır.

Bitcoin’den sonra, insanlar kripto para birimleri hakkında düşündüklerinde Ethereum akla geliyor. Shark Tank yatırımcısı ve Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban, Ether’in birçok olumlu yönü olduğunu düşünerek son derece iyimser. Öte yandan geliştiriciler, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa etmeyi, sürekli benimseme ve fayda sağlamanın yolunu açmayı açıkça seviyorlar.

Volatiliteye hazır olun

Bitcoin ve Ethereum acemi teknolojiler olduğundan, doğal olarak onları çevreleyen bir ton belirsizlik ve spekülasyon var. En popüler iki madeni para bile bir şapka damlasında yatırımcıların gözünden düşebilir.

Bu nedenle, bu yükselen varlık sınıfına atılmaya ve yatırım yapmaya karar verirseniz, kaçınılmaz dalgalanmaya hazır olun. Bu tarihsel olarak böyle olmuştur ve öngörülebilir gelecekte de böyle olmaya devam edecektir.

Bununla birlikte, iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak Bitcoin ve Ethereum, satın alınacak en iyi iki kripto para birimidir.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu