Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriTerra (LUNA)

Son LUNA Haberleri

Kripto para piyasası için küresel bir denetim oluşturulabilir, Luna coinin bu çöküşü bir çok düzenlemeyi beraberinde getirecek.

Son haftalarda, kripto para birimleri ve kripto para birimi düzenlemeleri alanındaki haberler, esas olarak yalnızca Terraform Labs projelerini ve LUNA ve TerraUST kripto para birimlerini ilgilendirdi. Bu olaylar ışığında piyasadaki son haberlere ve değişikliklere kısa bir bakış atalım.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, TerraUSD ve LUNA çöktükten sonra hapse girebilir. Güney Kore savcılığı, onu bir mali piramit düzenlemekle suçlayıp suçlamamayı düşünüyor. Yatırımcılar zaten ona dava açtı. Savcılık da yaparsa Do Kwon hapse girebilir.

Daha önce Terraform Labs’ta çalışan avukatlar, batan projeden ayrılma kararı aldı. Baş Hukuk Müşaviri Mark Goldich, Baş Hukuk Müşaviri Lawrence Florio, Hukuk Müşaviri Noah Axler şirketten emekli oldular. Kurumsal profillerini engellediler. Artık şirketin yasal sorunları çözmek için yeni danışmanlar araması gerekiyor.

Do Kwon, tam oylama devam ederken Terra blok zincirini canlandırma teklifini değiştirdi. TerraUSD çöktüğünde Do Kwon, yeni blok zincirinde zaten Luna (LUNA) 2.0 jetonları oluşturmayı önerdiği planını önerdi. Kwon’a göre, topluluk geri bildirimlerine dayanarak birkaç parametreyi düzenledi.

İngiltere Mali Denetleme Kurumu, tüm piyasa katılımcılarını kripto para piyasası için yeni bir düzenleyici çerçeve oluştururken TerraUSD ve Luna’nın düşüşünü dikkate almaya çağırdı. Bu, Bloomberg İcra Direktörü S. Pritchard tarafından bildirildi .

Ayrıca, stabilcoinlere yatırım yapan birçok yatırımcının, durum böyle olmasa da hala İngiliz yasaları tarafından düzenlendiğine inandığını belirtti. Bu nedenle yatırımcılar arasında ek açıklayıcı çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Tether CEO’su P. Ardoino’ya göre TerraUSD ve Luna’nın düşüşünde dolandırıcılık yok. Proje sadece düşük kaliteli bir mimariye sahipti. TerraUSD stablecoin’ini kötü şöhretli kartlar eviyle karşılaştırdı. Asıl sorun, Do Kwon’un yeteneklerinden çok emin olmasıydı, ancak projenin kendisine bir piramit şeması denilemez. Kötü mimari ve planlama çöküşe yol açtı.

Böylece TerraUSD ve Luna’da yaşananlar kripto para ekonomisindeki en önemli olaylardan biri haline geldi.

Stabilcoinin çöküşünün etkileri uzun süre hissedilecek ve piyasada birçok değişikliğe yol açacak. Bundan en büyük fayda, token ve kripto para birimleri ihraç eden borsalar ve projeler üzerindeki kontrolü daha da sıkılaştırmaya çalışacak olan düzenleyiciler tarafından elde edildi.

Kripto para piyasası için küresel bir gözetim organı oluşturma konusunda şimdiden konuşuluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu