HaberlerKripto Para Haberleri

Son Dakika : Binance kripto para piyasasını manipüle ediyor iddiası

Piyasa manipülasyonu iddialarının ardından işlem hacmine göre en büyük dijital para borsası platformu Binance’in yönetimi , platformun kullanıcılarına karşı hiçbir zaman işlem yapmadığını açıkladı.

Kurumun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada yönetim, piyasayı hiçbir zaman manipüle etmediğini ve yakın gelecekte bunu yapmayı planlamadığını da ifade etti.

“Bize yönelik piyasa manipülasyonu iddialarını öğrendikten sonra, bu kritik konuyla ilgili pozisyonumuzu netleştirmek istiyoruz. Binance, kullanıcılarımıza karşı hiçbir zaman işlem yapmadı veya piyasayı manipüle etmedi ve asla da etmeyeceğiz.”

Ayrıca açıklamada, kuruluşun müşteri deneyimine ve ticaret bütünlüğüne büyük önem verdiği belirtildi.

“Sektörümüz düzenleyicilerle ilişkileri güçlendirdikçe, daha az FUD satıcısı ve Binance çalışanlarının kimliğine bürünme de dahil olmak üzere kötü niyetli kişilerin daha az olmasını bekliyoruz.

Binance , çıkarlarını korumak için yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar ve topluluğumuzun güvenini koruyan sorumlu bilgi uçurmayı memnuniyetle karşılar.

Binance kesintileri kargaşaya neden oluyor

Binance , 19 Mayıs’taki bir kesintinin tüketicilerin pozisyonlarından çıkmalarını imkansız hale getirmesinin ardından, tarihinin en büyük Uluslararası tüketici tahkim davalarından biri haline gelecek olan şeyin hedefi haline geldi Bitcoin ve Ethereum, Mart 2020’den bu yana en büyük bir günlük düşüşlerini yayınladı, tüm kripto piyasası yaklaşık 1 trilyon dolar değer kaybederken Binance , sanal para birimleri için artan oynaklık zamanlarında yıllar boyunca birkaç kesinti yaşadı. Bu, özellikle fiyatlar düştüğünde tüccarlar için maliyetli olabilir.

Ve yatırımcılar alım satımları artırmak için kaldıraç veya borç para kullanarak riskli bahisler yaptıklarında bu kayıplar milyonlarca dolara fırlayabilir – ki bu Binance’de kullanıcıların sıklıkla yaptığı bir şeydir.

Binance kısa süre önce müşterilerin vadeli işlemlerde (yatırımcıları daha sonraki bir tarihte üzerinde anlaşmaya varılan bir fiyattan varlık satın almaya zorlayan finansal türevler) üstlenebilecekleri maksimum kaldıraç oranını 125 kat olan önceki limitten 20 katına indirdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu